עורך דין רשאד סלים כרמיאל
עורך דין רשאד סלים

כמה ״שווה״ מרפק שבור?

שתפו

די הרבה, אם תשאלו את עו״ד רשאד סלים מכרמיאל שהשיג עבור נער אותו ייצג מול חברת ביטוח, פיצוי של 1.7 מיליון שקלים

מערכת זהר הצפון

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר הסכם פשרה שהושג בין עו״ד רשאד סלים מכרמיאל לבין חברת ביטוח, לפיו נער בן 15 שאותו ייצג בתביעה, יפוצה בסכום חריג של 1.7 מיליון ש״ח. הסיבה: שבר במרפק שנגרם לנער בתאונת דרכים.

הנער, תושב אזור כרמיאל, היה מעורב בסוף שנת 2012 בתאונה, במהלכה נפגע בידו מרכב חולף. הנפגע סבל משבר במרפק ונזקק לטיפולים רפואיים וניתוח בידו, אך חרף הטיפולים, ידו נותרה עם מוגבלות פיזית. עורך דינו רשאד סלים פנה לחברת הביטוח שביטחה את הרכב הפוגע, אך בתחילה הציעה החברה פשרה בסכום בסך 9000 ש״ח בלבד.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

בתגובה הגיש עורך הדין תובענה לבית המשפט המחוזי בחיפה, בה טען כי התאונה הותירה בתובע נכות אורתופדית צמיתה הגורמת לו קשיי הסתגלות מבחינה נפשית. הוא ביקש מבית המשפט למנות מומחים רפואיים בתחומים האורתופדי והנפשי לקביעת שיעור הנכות של התובע.

בעקבות הגשת התביעה חזרו הצדדים לנהל משא ומתן לפשרה וחברת הביטוח שיפרה הצעותיה פעם אחר פעם והגיעה אף לסכום של כחצי מיליון ש״ח – בתנאי שלא ימונו מומחים. עו״ד רשאד המשיך ועמד על כך כי הנער ייבדק ע"י מומחים רפואיים ולאור הראיות שהציג על מצבו של התובע, לחברת הביטוח לא נותר אלא להסכים לכך. ואכן, מומחה אורתופד ידוע ובעל שם קבע כי לתובע נותרה מגבלה במרפק שמקנה לו נכות בשיעור של 28% לצמיתות (כולל בגין צלקת) ובנוסף מומחה פסיכיאטר קבע לו עוד 10% בתחום הנפשי בגין קשיי הסתגלות לנכותו.

עו״ד רשאד סלים טען כי התובע עתיד היה להשתכר בעתידו לפחות השכר הממוצע במשק. כמו כן טען כי נכותו התפקודית של התובע גבוהה באופן ממשי מנכותו האורתופדית – והיא תפגע בכושר השתכרותו לעתיד, תחייבו לקבל עזרה חיצונית ותגרום לו לכאב וסבל ולנזקים נוספים.

בין הצדדים התנהל משא ומתן עיקש וארוך שבסופו של דבר הסכימה חברת הביטוח לדרישות ופיצתה את התובע בפיצוי חריג של 1.7 מיליון ש״ח.

עו"ד סלים: ״אני שמח שחברת הביטוח השתכנעה כי נכותו התפקודית של התובע גבוהה ממשית מנכותו האורתופדית, מה שאיפשר להשיג פיצוי חריג של 1.7 מיליון ש״ח. העובדה שחברת הביטוח הציעה תחילה פיצוי מגוחך של 9000 ש״ח מלמדת כשלעצמה עד כמה מו"מ לפשרה יכול להיות קשה ומתעתע. אני שמח שבסופו של יום הושג לתובע פיצוי גבוה במיוחד ובית המשפט אישר כי הפיצוי הוא לטובת הקטין״.

כתבה מעניינת:

תאונה גילון צילום עמאר אסדי בטלגרם

6 נפצעו בהתהפכות רכב ליד גילון

שתפומערכת פורטל זהר.נט שישה בני אדם נפצעו היום (שבת, 5.6.2021) בצוהריים בתאונת דרכים שאירעה בין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.