בית / חדשות / חדשות כרמיאל / כפר ראמיה מתרוקן: אחת המשפחות הסכימה לעזוב
כפר ראמיה צילום ארכיון
כפר ראמיה. צילום ארכיון

כפר ראמיה מתרוקן: אחת המשפחות הסכימה לעזוב

שתפו

ראש העיר משה קונינסקי: הפינוי יאפשר הקמת 140 יח״ד, לאחר השלמת המו״מ עם המשפחות הנותרות נקים 300 יח״ד

מערכת פורטל זהר.נט

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרם ולפייסבוק שלנו

לאחר מו״מ ארוך סיכמה אחת המשפחות הבדואיות בכפר ראמיה, על פינויה מהמקום. בכך ישארו בכפר הנמצא בתוך שכונת רבין שתי משפחות אחרונות שעימן טרם הגיעו לסיכומים.

ראש העיר משה קונינסקי שפעל באופן מאומץ בשנה האחרונה לקידום פינויה של ראמיה, קיבל עדכון על ההסכם החדש מפיו של מנהל רשות מקרקעי ישראל במחוז הצפון, תמיר ברקין, במהלך ישיבת עבודה משותפת עם מנכ"לית העירייה ד"ר שולה מנחם ומהנדס העיר אייל רותם.

התקדמות הושגה לאחר מאבק משפטי וציבורי ממושך, שכלל הפגנות ותביעות להוצאת צווי מניעה נגד פינוי. הנושא הגיע אף לבית המשפט העליון שנתן פסק דין סופי הקובע כי על תושבי ראמיה להתפנות ולחתום על הסכם משנת 1995. לאחר מו"מ ממושך שנמשך כ-44 שנים, שבמהלכן, טענו תושבי הכפר המתגוררים בפחונים כי הקרקע הופקעה ע"י המדינה ב-1976, נותרו כעת רק שתי משפחות שטרם חתמו על הסכם פינוי מהמקום.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

ראש העיר משה קונינסקי אמר כי עתה, לאחר שנחתם הסכם לפינוי משפחה נוספת, ניתן יהיה להקים ולשווק כ-140 יח"ד נוספות בשכונת רבין בעיר. קונינסקי אמר: ״שמחתי להתעדכן ממנהל מחוז הצפון ברשות מקרקעי ישראל תמיר ברקין על הסכם פינוי שנחתם עם משפחה בדואית נוספת משכונת ראמיה ולא נותר לי, אלא לברך על כך״.

עוד אמר ראש העיר: ״כרמיאל מצויה במגמת התפתחות והתרחבות ואני רואה בהקמתן של כ-140 יח״ד נוספות בשכונת רבין ובהמשך, לאחר שיושלם המו״מ עם שתי המשפחות הנוספות, הקמתן בסה"כ של כ-300 יח״ד בשכונה נדבך חשוב נוסף בהתפתחותה של העיר, שיתרמו לחיזוק האוכלוסייה הצעירה ויסייעו מאוד למינוף ומיתוג העיר כאטרקטיבית״.

כתבה מעניינת:

קורונה צילום אילוסטרציה pixabay

משרד הבריאות: 3 חולי קורונה חדשים בימים האחרונים בכרמיאל

שתפולפי נתוני משרד הבריאות, בשלושת הימים האחרונים התגלו 3 מקרים מאומתים חדשים. בסה״כ יש 5 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.