בית / חדשות / חדשות כרמיאל / כרמיאלים פוחדים: האופניים החשמליים – סכנה
אופניים חשמליים 2019-02
צילום אילוסטרציה: עמותת אור ירוק

כרמיאלים פוחדים: האופניים החשמליים – סכנה

מדגם של עמותת אור ירוק בכרמיאל: כל הנשאלים סבורים כי האופניים החשמליים מסוכנים בטיחותית

מערכת פורטל זהר הצפון

בסקר מדגמי שביצעו מתנדבי עמותת אור ירוק ומלגאי תכנית המלגות אימפקט של FIDF במטרה לברר את תחושתם של האזרחים לגבי רמת הבטיחות בדרכים בישובים, העניקו תושבים בכרמיאל את הציון הממוצע 5.5 למצב בטיחות הדרכים בעיר.

100% מהנשאלים במדגם השיבו כי האופניים החשמליים מהווים בעיה בטיחותית בעיר. 20% מהנשאלים חושבים שיש צורך בהוספת פסי האטה ברחבי העיר. המדגם שנערך ביישובים רבים ברחבי הארץ, נועד להביא לידיעת ראשי הרשויות המקומיות את תחושת התושבים בתחום הבטיחות בדרכים, בכדי להעלות למודעות את הנושא ולקדם את הטיפול בליקויים השונים. מתנדבי עמותת אור ירוק פנו במסגרת המדגם לעשרות תושבים בכרמיאל במטרה להבין כיצד הם חשים באשר לבטיחות בדרכים בישוב.

מעמותת אור ירוק נמסר: "ראשי הערים והרשויות המקומית צריכים לפעול על מנת להבטיח את הבטיחות בדרכים לתושבים. חייבים לשפר את מצב התשתיות, לתקן כבישים משובשים ומפגעים, לדאוג להתקנת פסי האטה בסביבות בהן ריכוז גבוה של ילדים וקשישים ולשלב חינוך והסברה שיסייעו בהעלאת המודעות לכל שכבות הגיל והאוכלוסייה בישוב. יש להציב את הצלת החיים בראש סדר העדיפויות, רק כך נוכל להגביר את תחושת הביטחון של התושבים ולצמצם את כמות הנפגעים".

בעיריית כרמיאל הגבירו את האכיפה בתחום הכלים הדו-גלגליים בהתאם לחוק הארצי החדש. המשימה הוטלה על האגף לביטחון קהילתי, אשר מבצע את האכיפה באמצעות צוותי השיטור העירוני. מנהל האגף מיכאל גינקר ציין כי בשלב זה חשוב להעלות את המודעות בקרב הציבור מפני שמרבית הרוכבים על אופניים חשמליים כיום מכירים את החוקים והנורמות הבסיסיות בתחום זה.

לאחרונה סיימו שמונה פקחי השיטור העירוני קורס אכיפת חוק האופניים, בנוסף לעמיתיהם שקיבלו הסמכה זו לפני כשנה. עד עתה במקרים רבים הסתפקו פקחי השיטור העירוני באזהרות אך החל מחודש דצמבר הטיפול בסוגיה זו יעבור למסלול אכיפה מעשית. כך, רכיבה על מעבר חצייה תגרור קנס כספי בסך 100 ש״ח ורכיבה על המדרכה תוך סיכון הולכי הרגל תעלה לרוכב 250 ש״ח.

שתפו

כתבה מעניינת:

חיפושים אחרי נעדר מכרמיאל

מערכת זהר.נט תחנת המשטרה בכרמיאל מבצעת חיפושים נרחבים אחרי נעדר תושב העיר, העונה לשם נועם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable