סיירת תיקונים של כרמיאל. צילום: תנופה צפונית
סיירת תיקונים של כרמיאל. צילום: תנופה צפונית

כרמיאלים פעילים (ומשפצים בהתנדבות) מאוד

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

לפני כשנתיים הוקמה בכרמיאל השיתופית – מרכז כלים קהילת ביוזמתה של קהילת תנופה צפונית ובתמיכת המחלקה לאיכות הסביבה בעיריית כרמיאל, עם מימון מהמשרד להגנת הסביבה. המרכז מציע בין היתר מגוון כלי עבודה, גינון וקמפינג לצד ערכת כלים רב פעמית, ההשכרה היא ללא עלות או בתשלום סמלי בלבד (לתחזוקת המחסן).
הפרויקט הוא ייחודי בכרמיאל לא רק במהות שלו אלא גם הודות להפעלתו בהתנדבות על ידי 20 המשפחות של הקהילה ולא על ידי גוף עירוני או פרטי או יוזמה פרטית של מספר בודד של אנשים.

כשנה לאחר הקמת השיתופית פרצה הקורונה בישראל, ומחלקת הרווחה בעירייה הציעה לקהילה שיתוף פעולה – וכך נולדה סיירת השיפוצים. מאז ועד היום למעשה, סיירת השיפוצים משתמשת במחסן הכלים השיתופי על מנת לסייע למשפחות בכרמיאל הזקוקות לעזרה בתיקונים שונים בדירתם הפרטית – והכל בהתנדבות.

תנופה צפונית הינה קהילת משפחות צעירות תושבי כרמיאל שהוקמה ביוזמה ובסיוע של מרכז צעירים כרמיאל בשנת 2015. מטרת הקהילה היא להעשיר את החיים בכרמיאל בכל תחומי החיים, לעודד קהילתיות, תרבות ועשייה בעיר ובפשטות להפוך את העיר למקום בו אנו רוצים לחיות ולגדל את ילדינו.

תנופה צפונית הינה חלק מרשת קהילות בני מקום במרכזי הצעירים, שהן קהילות ייחודיות בפריפריה החברתית והגאוגרפית המקיימות חיי קהילה משימתיים בהן החיבור והעשייה צומחים מתוך הקשר המיוחד של בני המקום לישוב בו גדלו.

חיים קיסוס, קהילת תנופה צפונית: ״אנחנו גאים מאוד בפרויקט הזה, כי הוא מוכיח כמה כוח יש לנו ביחד לשנות את המציאות. אני מקווה מאוד שהסיירת תמשיך לצמוח ושייווצרו באמצעותה (וכמובן באמצעות פרויקטים נוספים שנעשה) חיבור חזק בין התושבים לבין העיר״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

 

סיירת תיקונים השיתופית צילום תנופה צפונית
צילום: תנופה צפונית

כתבה מעניינת:

לכבד אותי זה לכבד אוטיזם צילום דוברות משרד החינוך 2021-12

המסר המרגש שמעבירים תלמידי כרם גפנים לציבור

שתפומערכת פורטל זהר.נט חודש דצמבר הוא חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות. תלמידי כרם גפנים ואורט …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.