עורכת הדין אליסה דריקר-מן

כרמיאלית שנפגעה במטרונית תפוצה ב-25,000 ש״ח

שתפו

לאחר משא ומתן אינטנסיבי עם מטרונית חיפה, הגיעה עורכת דינה אליסה דריקרמן שייצגה את התובעת, להסדר לפיו תפוצה האישה בגין פציעתה ועוגמת הנפש שנגרמה לה

 מאת גיל דובריש

תושבת כרמיאל אשר נפגעה בקיץ במהלך נסיעה במטרונית חיפה, תפוצה בסכום של 25,000 שקלים.

כאשר הסתיימה הנסיעה והאשה עשתה דרכה החוצה, נתפסה רגלה בחריץ שבין המטרונית למדרכה, נפלה ונפגעה. עוברי אורח וביטחון עזרו לאישה לקום ופינו אותה לקבלת עזרה ראשונה במקום. לאחר מכן פנתה לטיפול רפואי באופן עצמאי ולייעוץ משפטי במשרדה של עו"ד אליסה דריקר מן בכרמיאל.

לאחר משא ומתן אינטנסיבי עם מטרונית חיפה והתעקשות עו"ד אליסה דריקר מן לקבלת פיצוי הולם, הן בשל הפציעה והן בשל עוגמת הנפש אשר נגרם לה, הגיעו הצדדים להסדר בו תקבל הנפגעת פיצוי הולם בסך של 25 אלף ש״ח.

האם תאונה במטרונית הינה תאונת דרכים? תאונות באוטובוס או מטרונית נחלקות לשני סוגים עיקריים. האחת, תאונות שבהן נפגעים הנוסעים בתוך הרכב והשנייה, תאונות שבהן נפגעים נוסעים מחוץ לכלי התחבורה. תאונות אלו מטופלות כתאונות דרכים רגילות לכל דבר.

מאחר ובשני המקרים שצויינו לעיל מדובר בתאונות דרכים, הרי שעל פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מובטחת לנפגעים קבלת פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו להם בעקבות התאונה. את גובהו של הפיצוי יצטרכו הנפגעים להוכיח בהתאם לכללים המפורטים בחוק, דהיינו באמצעות חוות דעת רפואית מטעם רופא מומחה אשר ימונה בהסכמת הצדדים או ע"י בית המשפט.

חשוב לזכור במקרים של תאונות אוטובוס או מטרונית, לקבל את כל הפרטים של כלי תחבורה, כולל פרטי הנהג ופרטי חברת הביטוח אשר ביטחה את הכלי בפוליסת ביטוח חובה. רצוי גם לערוך רישום לגבי מספר הקו, המיקום המדויק שבו קרתה התאונה והשעה על מנת להקל אח"כ על ניהול התיק.

על פי פסיקת ביהמ"ש בעניין תאונת אוטובוס, גם מי שלא מצויים בידיו פרטי חברת הביטוח של האוטובוס שבו נסע בעת התאונה, ואפילו מי שאין בידיו את פרטי האוטובוס עצמם כגון מספר הרישוי שלו ופרטי הנהג, עדיין יוכל לקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר ביטחה, כל עוד יוכל הנפגע כמובן להוכיח שאכן היה מעורב בתאונה.

תאונת הינה גם תאונה אשר בה נפגע אחד מן הנוסעים כתוצאה מהאטה או האצה של כלי תחבורה, נפילה בתוך האוטובוס עצמו, ירידה מהאוטובוס או עליה לאוטובוס, סגירת הדלת של האוטובוס על איבר בגופו של הנוסע וכד'.

מאחר ותאונת אוטובוס, רכבת, מטרונית וכדומה הינה תאונת דרכים לכל דבר ועניין, הרי שרצוי מאד שנפגעי תאונות דרכים שכאלו יהיו מיוצגים ע"י עורך דין המתמחה בניהול תיקי תאונות דרכים.

לאחר אירוע של תאונת דרכים, חשוב לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים ולפנות לעו"ד המתמחה בתחום.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.