בית / כרמיאל / חברה / כרמיאלי בדרום אמריקה: רוצים לחזור הביתה
אילון כהן דרום אמריקה תמונה ראשית צילום פרטי
אילון כהן דרום אמריקה תמונה ראשית צילום פרטי

כרמיאלי בדרום אמריקה: רוצים לחזור הביתה

שתפו

הקורונה "תפסה" את אילון כהן (22) מכרמיאל באמצע טיול גדול ביחד עם בת זוגו וחברים בדרום אמריקה. המשבר שיבש את התוכניות, אילון וחבריו נתקעו בפרו וכעת הם מנסים למצוא דרך לחזור ארצה. "החלטנו שלא לנסות את הגורל ולהיתקע פה יותר מדי זמן" הוא אומר

מאת גיל דובריש

הקורונה תפסה את אילון כהן (22) מכרמיאל בדיוק באמצע הטיול הגדול בדרום אמריקה. המגיפה שיבשה את התוכניות שלו ובימים אלה הוא מנסה למצוא טיסה חזרה ארצה.

אילון נמצא היום בקוסקו, פרו, ביחד עם בת זוגו בר, אותה הכיר כשעבדו יחד בבית מלון באילת. בקיץ 2019 החליטו הוא ושני חברי ילדות טובים לטוס לטיול בדרום אמריקה וקבעו תאריך יעד – 1.1.2020. הם יצאו כמתוכנן, יומיים אחרי שחברתו יצאה לשם לטיול בנפרד עם חברתה. "התכנון במקור היה לטייל עד חודש יולי בכיף. לי ולה היה תכנון להתחיל לטייל ביחד ממש בסוף מרץ בקולומביה ואז מקסיקו" מספר אילון. ואז הכול השתבש. "ממש לפני כמה ימים נשיא פרו החליט שהוא מטיל סגר מיידי וכמובן שאנחנו נתקענו מיד וטיסות התבטלו" הוא מספר בשיחה מדרום אמריקה הרחוקה.

איפה הספקתם לבקר בינתיים?

"מזלנו וזכותנו שהספקנו לטייל ברוב דרום אמריקה – ארגטינה, צ'ילה, ברזיל ופרו, כשרוב הזמן הקדשנו לארגנטינה וצ'ילה והכרנו מקומות מדהימים וטרקים מטורפים!"

מתי בדיוק הבנתם שהתכנונים שלכם משתבשים?

"הבנו שהגיע הזמן לחזור הביתה כשנשיא פרו התחיל לנאום. הרבה אנשים ברשת חושבים ומאשימים אותנו שהיינו חייבים לחזור כשהמגיפה התחילה, אבל פה ביבשת לא היה זכר למגיפה והיבשת הזו הייתה המקום הכי בטוח להיות בו".

לנה אתם מנסים לחזור דוקא עכשיו, במקום לחכות שם אולי עד שיעבור מצב החירום?

"החלטנו שזה זמן טוב לחזור ולא לנסות את הגורל שוב ואולי להיתקע פה הרבה יותר זמן, גם במחיר שנצטרך לשלם הרבה כסף…"

אילו מאמצים עשיתם כדי לחזור ארצה?

"הרבה עזרה מהבית ומהמשפחה, שיחות למשרדי ממשלה ולשגרירות בפרו, הרבה שימוש בפייסבוק בעיקר והרבה ראיונות שעשו לנו לחדשות ולרדיו – כשמסתכלים על זה עכשיו זה כנראה עבד ושולחים לנו מטוסים שיחזירו אותנו הביתה. מה שבטוח אנחנו יודעים זה שנחזור הביתה בתחושה טובה כי יש לנו מטרה לחזור לטייל עוד קצת, והפעם למרכז אמריקה".

האם אתם מצליחים להתעדכן במה שמתרחש בארץ?

"בערך, משתדלים להיות מעודכנים כמה שאפשר, כמובן שעם ההורים בקשר רציף ושומרים על אנרגיות חיוביות ככל הניתן וליהנות ממה שנשאר".

אילון כהן בטיול בדרום אמריקה. צילום מהאינסטגרם
אילון כהן. צילום מהאינסטגרם
אילון ובת הזוג בר. צילום מהאינסטגרם

כתבה מעניינת:

השנה שהייתה, השנה שתהיה

שתפוזו הייתה שנת הקורונה, החל״ת והסגר, שנה שבה בעלי העסקים הקטנים והבינוניים וציבור העצמאים מצאו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.