פנס רכב מנופץ עמיחי לוי צילום פרטי
הפנס שניזוק. צילום: פרטי

כרמיאלי הותקף בסג׳ור: ״צעקו יהודי, יידו אבן וניפצו את פנס הרכב״

שתפו

ביקור בקבר רבי ישמעאל כהן גדול הסתיים ביידוי אבן לעבר רכבו של עמיחי לוי בדרך חזרה לאחר התפילה: לא מפחד, אחזור לבקר שם בקרוב

מערכת פורטל זהר.נט

חוייה מזעזעת ולא נעימה, בלשון המעטה, עברה על תושב כרמיאל, עמיחי לוי (34) שבסך הכל רצה להתפלל בקבר רבי ישמעאל.

לוי, מטפל זוגי ורגשי במקצועו, יצא ביום רביעי בשעות הערב להתפלל בקבר רבי ישמעאל כהן גדול בכפר הדרוזי סאג׳ור. לדבריו, לא היה מעודכן בחדשות על הפגנות המחאה על רקע הצבת טורבינות רוח סמוך לכפרי הדרוזים ברמת הגולן, שגרמו במשך יומיים לחסימות כבישים ולעימותים עם המשטרה.

כאשר התקרב למתחם הקבר, טוען עמיחי כי נער צעיר שחבש רעלת פנים הזהיר אותו והודיע: ״אל תעבור, יש בלגן שם״. עמיחי המשיך בכל זאת, הספיק להתפלל בקבר מספר רגעים ואז שמע קולות נפץ עזים. ״הבנתי שמדובר בזיקוקים רבים מאוד שנורו סמוך למקום. עקב הרעש העז החלטתי לקצר בתפילה ולחזור הביתה״ הוא מספר. ״בדרך חזרה הבחנתי בחבורה של כעשרה צעירים, ביניהם אותו נער חבוש ברעלת פנים. כשחלפתי על פניהם הוא צעק ׳יהודי, יהודי׳, ידה אבן לכיוון הרכב וניפץ פנס ברכב. לחצתי מיד על הגז ונסעתי במהירות עד מחוץ לכפר, שם הזעקתי את המשטרה״.

עמיחי אומר כי ״בתוך דקות הגיעה למקום ניידת משטרה. מסרתי את הגרסה שלי והצעתי לשוטרים להיכנס איתי לכפר, כדי שאוכל לזהות את הילד ולדרוש פיצוי כספי מהוריו בגין הנזק שנגרם לרכב. השוטרים התעקשו שקודם לכן אגש אל התחנה כדי להגיש תלונה, כמובן שעד שהיו פותחים בחקירה הנער היה נעלם מהמקום ולא היו תופסים אף אחד – אז פשוט ויתרתי על התלונה ונסעתי מהמקום״.

על התחושה שלו במהלך האירוע אומר עמיחי: ״זו הייתה חוויה מזעזעת, אך לא פחדתי. הרגשתי כעס. אני רגיל לבקר בקבר, גם הדרוזים מכבדים את המקום. למרות מה שקרה, אני לא מפחד, זה הבית שלנו וזו המדינה שלנו, אחזור לבקר שם כבר בקרוב. לצערי הרב הסקתי מהאירוע שאין על מי לסמוך ולא נוכל להאמין לאף אחד.

זו הפעם השניה בתקופה האחרונה שמתחם הקבר עולה לכותרותב בהקשרים שליליים: לפני מספר שבועות, פוצצו אלמונים מטען חבלה במתחם וגרמו לנזק רב, ככל הנראה כפעולת נקם על תקיפת מאבטח דרוזי בידי יהודים במירון.

קברו של רבי ישמאל כהן גדול, מעשרת הרוגי המלכות, הוא אתר אהוב במיוחד על תושבי כרמיאל, המרבים לפקוד את המקום. גם הדרוזים, תושבי המקום, מכבדים את הקבר. לפי המסורת, לביקור בקבר מיוחסים סיפורי ניסים וסגולות מיוחדות. מדי שנה, בכ״ה בסיון נערכת במקום ההילולה השנתית.

כתבה מעניינת:

גנבו את הסמל מהרכב שלכם? נתפסו חשודים

שתפוצפו בתיעוד ממצלמת אבטחה: אחד הנערים תולש סמל ממכונית ונמלט במהירות עם השלל (באדיבות דוברות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *