בית / חדשות / חינוך / כרמיאל: בית ספר חדש יפתח למען קהילה דתית לאומית
ישיבה מועצת העיר 2019-02-016
ישיבת מועצת עיר. צילום ארכיון

כרמיאל: בית ספר חדש יפתח למען קהילה דתית לאומית

שתפו

במהלך דיון בנושא במועצת העיר הטיח רותם ינאי מהאופוזיציה בפני ראש העיר: ״לא כל מי שתמך בך בבחירות צריך לקבל מתנות״. קונינסקי בתגובה: ״אני תומך בכולם״

מאת גיל דובריש

מחלוקת בישיבת מועצת העיר בנושא הקצאת מבנה ברחוב נתיב הלוטוס להקמת בית ספר עבור קבוצה הנמנית על הקהילה הדתית לאומית בכרמיאל. זאת בעקבות פניה של קבוצת הורים מכרמיאל לעירייה, לפתוח בית ספר בעל אופי שאינו קיים בעיר. בעירייה הסכימו להקצות זמנית את המבנה שמשמש את הארכיון העירוני. בשלב ראשון יפתחו במבנה שתי כיתות א׳ לכ-22 תלמידים, כיתת בנים וכיתת בנות, ואם יהיה צורך בשנה״ל הבאה, יצמח ביה״ס לכיתה ב׳. יצויין כי מדובר בשלב זה בבית ספר שיוגדר כמוסד חינוך מוכר שאינו רשמי (חינוך מוכש"ר).

ראש העיר משה קונינסקי ציין בישיבת המועצה כי ״יש קהילה דתית לאומית ציונית שלא מוצאת את מקומה בבית הספר מוריה… אנחנו נמצאים בדיאלוג עם המפקח של משרד החינוך כדי להכניסם למוריה בהמשך… בינתיים כדאי לא לאבד אותם. אני מדבר על אוכלוסיות פרודוקטיביות חזקות״. הוא הוסיף וציין כי מדובר בפתרון זמני למשך שנה אחת, ״עד אשר נמצא פתרונות לזרם הזה בתוך הציונות הדתית״.

ראש מינהל החינוך החדש בעירייה, אודי איזק ציין בישיבה כי ״הכוונה שלנו לא רק לחזק את (בי״ס) מוריה, אלא עוד בתי ספר ועוד שכונות – ואת זה לא נוכל לעשות בלי להכיר את כל החלקים הקיימים ואת כל הציפיות שיש. בין היתר נצטרך לשבת עם אנשים שיש להם מחשבות אחרות, יכול להיות שגם בית הספר עצמו יצטרך להתגוון. מערכת החינוך לא יכולה להרשות לעצמה לעצור, היא צריכה לעבוד תוך כדי תנועה. יש לנו קשר רציף עם בית הספר, עם המחוז ועם הפיקוח״.

בשלב זה סערו הרוחות בישיבה כאשר ראש סיעת טב לכרמיאל באופוזיציה, רותם ינאי, העיר כי פתיחת בית ספר נוסף אינה הפיתרון אלא חלק מהבעיה: ״האוכלוסיה הזו נמצאת בעיר 15 שנה, מנסה לפתוח בית ספר שנה אחרי שנה… מי שמחליט לבדל את עצמו לא מגיע לו לפתוח עוד בית ספר, כי מחר תבוא עוד קהילה שרוצה עוד. הדבר הנכון הוא לחזק את מוריה ואת החמ״ד בכרמיאל… לכן בעיני זו טעות לפתוח עוד בית ספר לכל תת קהילה״.

בתגובה השיב לו משה קונינסקי: ״יש התחייבות לפתיחה והקמה של בית ספר ממלכתי דתי נוסף בעיר, אנחנו נגיע לשלב הזה בעוד מספר שנים ואז נוכל אולי למצוא את הפתרונות למגוון הזרמים בתוך היהדות הדתית… אני מזמין אותך להיות חלק מצוות החשיבה שימונה בנושא פיתוח החינוך הממלכתי דתי״.

ינאי הטיח בפני ראש העיר: ״זו טעות, לא כל מי שתמך בך בבחירות צריך לקבל מיד את המתנות שלו״, קונינסקי השיב לו: ״תמך בי? בבחירות לדעתי תמכו בכם…״

״אתה טועה״ השיב לו ינאי.

״אני היום תומך בכולם״ הודיע קונינסקי וציין כי מדובר ב״חבורה טובה, חבר׳ה איכותיים שעובדים ברפא״ל״.

ההצעה אושרה ברוב קולות – תוך התנגדותם של שלושת חברי סיעת טב לכרמיאל במועצה. ככל הנראה כבר בימים הקרובים יחל סבב פגישות עם משרד החינוך על מנת להאיץ את ההכנות לפתיחת המוסד החדש, וזאת בשל הזמן הקצר מאוד שנותר עד לתחילת שנת הלימודים הבאה, חודש וחצי בלבד.

כתבה מעניינת:

אודי איזק. צילום פרטי

ראש מינהל החינוך: ״אנחנו עדיין רחוקים משגרה״

שתפואודי איזק שנכנס לפני כשנה לתפקיד ראש מינהל החינוך בעיריית כרמיאל, לא ציפה שכבר בשלב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.