בית / חדשות / חינוך / כרמיאל מאחורי עכו, טבריה ועפולה בהיקף ההשקעה הכספית בתלמידים
לימודים כיתה בית ספר מטושטש 1107
צילום אילוסטרציה. אין קשר לכתבה

כרמיאל מאחורי עכו, טבריה ועפולה בהיקף ההשקעה הכספית בתלמידים

נתונים שפירסם משרד החינוך מגלים: עכו היא העיר המשקיעה ביותר בצפון בתלמידים, כרמיאל שניה בהקצאת כספי עירייה

מאת גיל דובריש

בכרמיאל מושקעים בממוצע בכל תלמיד 29,893 שקלים בשנה, מתוך זה 26,208 שקלים מתקציב משרד החינוך ועוד 3685 שקלים מתקציב העירייה. כך פורסם על-ידי משרד החינוך השבוע, בהתבסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל זהר הצפון:

במחוז הצפון כרמיאל מדורגת אחרי עכו, טבריה ועפולה שם מושקעים סכומים גבוהים יותר בתלמידים, ומקדימה את נהריה ונצרת. יצויין כי לפי היקף ההשקעה הכספית בתלמיד מתקציב הרשויות, כרמיאל מדורגת שניה במחוז.

במקום הראשון במחוז נמצאת עכו, שם מושקעים בכל תלמיד 34,366 ש״ח לשנה, מזה 28,719 ש"ח מתקציב משרד החינוך ועוד 5647 ש"ח מתקציב הרשות.

אחרי עכו מדורגת עפולה, שם מושקעים מדי שנה בכל תלמיד 31,998 שקלים (מתוך זה 3418 ש״ח מתקציב הרשות), ובמקום השלישי טבריה עם השקעה שנתית של 30,335 ש״ח (מתוך זה 3258 ש״ח מכספי הרשות). אחריהן מדורגת כרמיאל ובהמשך ניתן למצוא את נהריה שבה מושקעים בכל תלמיד 25,813 ש״ח לשנה (3130 ש״ח מתקציב הרשות). סוגרת את הרשימה נצרת שבה מושקעים בכל תלמיד 20,385 (764 ש״ח בלבד מתקציב הרשות).

״אני מברכת על הנתון החשוב הזה. מדובר בתקציב שנועד ליצור העדפה מתקנת, לצמצם פערים ולקדם שיוויון בין תלמידי המרכז לתלמידי הפריפריה״ אמרה מנהלת מחוז הצפון, ד״ר אורנה שמחון.

דובר המחוז במשרד החינוך, דויד גורלי, מציין כי המידע הופק מהצלבת נתוני למ״ס עם נתוני משרד החינוך ומוסיף כי התקצוב לתלמידי היסודיים והחט״ב נגזר בין היתר מפרמטרים הכוללים התייחסות לרקע כלכלי חברתי, אם כי בגנים ובחטיבות העליונות אין בתקצוב רכיב שיקלול של העדפה מתקנת.

שתפו

כתבה מעניינת:

אודי איזק מצומצם ראשי 2019-03 copy

יש ראש מינהל חינוך חדש בכרמיאל

אודי איזק, מנהל מערכת החינוך במועצה האזורית מגילות נבחר מבין עשרות שניגשו למכרז ויחליף את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link