טניה מזרסקי צילום אלה זית
טניה מזרסקי. צילום: אלה זית

כרמיאל ממשיכה להוביל בשיעור הנשים במועצה

שתפו

6 מתוך 17 חברי מועצת העיר בקדנציה הנוכחית הן נשים, שיעור של 35% – מהגבוהים בארץ וכפול מהממוצע הארצי

מערכת פורטל זהר.נט

בדיקה מיוחדת שנערכה לרגל יום האישה הבינלאומי שיצויין ביום ראשון הקרוב, מצאה כי כרמיאל ממשיכה להיות בצמרת הרשויות המקומיות שבהן ייצוג גבוה יחסית לנשים במועצת העיר.

שיעור הייצוג הנשי במועצת העיר כרמיאל עומד על 35% אחוז והוא כפול מהממוצע הארצי, העומד על 18% בלבד. כמו בתקופת הכהונה הקודמת, כך גם הפעם, 6 מתוך 17 חברי המועצה בקדנציה הנוכחית בכרמיאל הן נשים: מ״מ ראש העיר טניה מזרסקי, רינה גרינברג, עו״ד אליסה דריקר-מן, לימור מזור, לאה מרוסט ועו״ד נטלי ביטון.

מבין הערים הבינוניות בארץ, כרמיאל מדורגת במקום הרביעי והמכובד ביחד עם נהריה, כאשר רק הוד השרון (47%), רעננה (42%) ובת ים (40%) מקדימות אותה.

אפרת שגב, סמנכ"ל כלכלה, מידע ומחקר בדן אנד ברדסטריט, שביצעה את הבדיקה אומרת: ״בעוד החשיבות של שוויון מגדרי הינה מהותית לכל ארגון (עסקי, ציבורי או חברתי), אין ספק כי במועצות הערים יש לכך משמעות מכרעת – כל החלטה הנוגעת לרמת החיים ולאיכות החיים בעיר הינה רלבנטית לכלל תושביה, ולכן מתן ייצוג הולם לאוכלוסייה המהווה מחצית מהתושבים (והבוחרים) הינה גם אינטרס של ראש/ת הרשות המקומית, והעובדה כי יש שונות עצומה באחוז הנשים במועצות הערים השונות רק מעידה על כך שהנתון הממוצע יכול וצריך להיות גבוה יותר״.

כתבה מעניינת:

שירה איסקוב שומרות הסף מפגש צילום ויצו כרמיאל

שירה שניצלה מרצח בידי בעלה פגשה את שומרות הסף בכרמיאל

שתפושירה איסקוב שלפני כשנה וחצי הותקפה ונפצעה קשה על-ידי בעלה לשעבר והפכה מאז לסמל המאבק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.