צילום: דוברות דואר

כרמיאל מספר 1 בארץ בהזמנת חבילות מחו״ל

שתפו

בדואר ישראל מסכמים שנה מפתיעה: כרמיאל היא שיאנית הזמנת החבילות מחו״ל. כמה חבילות הזמינו הכרמיאלים ב-2017?

מאת גיל דובריש

לא תל אביב, לא ירושלים, לא חיפה, גם לא ראשון לציון. כרמיאל, גבירותיי ורבותיי, היא שיאנית המדינה בהזמנת החבילות מחו״ל לפי גודל האוכלוסיה.

בדואר ישראל סיכמו את שנת 2017 וסיפקו לנו כמה נתונים מעניינים. למשל, 61 מיליון חבילות הוזמנו מחו"ל בשנת 2017 במשקל כולל של 10,800 טון. תחום הסחר המקוון צמח במאות אחוזים בעשור האחרון, כאשר לשם השוואה בשנת 2006 הוזמנו מחו"ל רק כ-19 מיליון חבילות. עלי אקספרס ו-eBay ממשיכים להיות אתרי הקניות הפופולאריים בקרב הישראלים, אחריהם נקסט, אסוס ואמזון. עלי אקספרס הוא האתר המוביל בהזמנות, כאשר 50% מההזמנות כיום לישראל מתבצעות באמצעותו. הקטגוריות המובילות בהזמנות הן ביגוד והנעלה, כלי בית, אביזרים, גאדג'טים לבית ולסלולר, וויטמינים וקוסמטיקה.

הנתון שהכי מעניין אותנו הוא שכרמיאל היא העיר המובילה ב-2017 בהזמנת חבילות ביחס לגודל האוכלוסיה, עם 163 אלף חבילות, ממוצע של 3.4 חבילות לכל אזרח בשנה אחת! קריית גת הגיעה למקום השני בדירוג עם מעל 172 אלף חבילות וראשון לציון במקום השלישי עם עם 783 אלף חבילות. אגב, ראשון הייתה ראשונה בשנת 2016 וכאמור, הודחה מהפסגה ע״י כרמיאל. תל אביב היא העיר שתושביה הזמינו הכי הרבה חבילות בשנת 2017 עם מעל 1.1 מיליון חבילות, אך ביחס לגודל האוכלוסיה, היא מדורגת רק במקום ה-19.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין אמר "כמות ההזמנות מחו"ל גדלה בקצבים אקספוננציאליים משנה לשנה, כאשר ב-2017 בכל שניה הוזמנו בישראל שתי חבילות, וזאת מאחר והציבור הישראלי הבין שיוכל לחסוך עשרות ומאות שקלים בכל קניה באמצעות הרכישות המקוונות. על מנת לסייע בהורדת יוקר המחיה ביצענו השנה השקעות רבות בשיפור השירות, שאיפשרו לנו להתמודד עם הגידול המתמשך בהזמנות. לצורך כך השקנו את מרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין שמסוגל לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון פריטים בשנה. בזכות מרכז זה ההערכות לחגי הקניות הבינלאומיים היתה טובה מאוד ואפשרה לנו להעביר מאות אלפי פריטים לכל הארץ. בנוסף השנה פתחנו 430 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום ברחבי הארץ, בשיתוף רשתות וחנויות פרטיות, זאת בנוסף ל-700 היחידות הקיימות, מה שהופך אותנו לגוף הריטייל הגדול בישראל".

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.