כרמיאל עיר “מתוקה” – אבל זה רע

שתפו

 כרמיאל מדורגת במקום הרביעי בארץ בשיעור חולי הסוכרת – שליש מבתי האב נחשבים “סוכרתיים”

כרמיאל נמצאת בצמרת היישובים “הסוכרתיים” בארץ. התואר המפוקפק ניתן לה ע”י סקר חדש ומקיף שנערך עבור עמותת מהיום – הפורום הישראלי לאורח חיים בריא, ואשר פורסם בכנס הסוכרת השנתי בשבוע האחרון.
על פי נתוני הסקר, אחד מכל ארבעה משקי הבית בישראל נחשבים “סוכרתיים” – תחלואה שעולה ללוקים בה כארבעה מיליארד שקל בשנה. כאשר מגדירים משק בית כ”סוכרתי”, הכוונה לכך שהוא מוציא בממוצע בגין מחלת הסוכרת – כולל תרופות, ביקורי רופאים ותזונה מיוחדת – כ-650 שקלים בחודש, שהם כשליש מההוצאה הממוצעת על מזון.
במקום הראשון מדורגת בת-ים עם 46.2% בתי אב סוכרתיים, ואילו כרמיאל נמצאת במקום הרביעי עם שיעור של 33.2% משקי אב סוכרתיים, דהיינו אחד מכל שלושה בתי אב בעיר! לפי הנתונים, בכרמיאל 5300 חולי סכרת, ועל-פי חישוב של כ-16,000 בתי אב בכרמיאל, מדובר בשיעור עצום של חולים ביחס לאוכלוסיה. רק בת ים, שכאמור נמצאת במקום הראשון, נצרת עילית ואבן יהודה מקדימות את כרמיאל בראש הדירוג הלא-מחמיא הזה.
בקצה השני של הסקאלה, נמצאת העיר הכי פחות בעייתית בארץ, רמת השרון עם שיעור של 12.7% בתי אב סוכרתיים בלבד. השאלה מדוע דווקא כרמיאל נמצאת במקום כה גבוה, טמונה אולי בשיעור העולים הקשישים מחבר העמים ביחס לאוכלוסיה הכללית. על-פי הסקר שיעורם של חולי סוכרת בקרב הגימלאים גבוה במיוחד, 38% משכבת הגיל השלישי חולים בסוכרת. שיעור גבוה של המחלה נמצא גם בקרב יוצאי ברית המועצות – 30% מתוכם סובלים מסוכרת.
 

כתבה מעניינת:

רכב דוח חניה תחנת רכבת צילום פרטי

נקנסים וכועסים: נהגים חונים במקומות אסורים בתחנת הרכבת בגלל מצוקת חנייה

שתפומצוקת החנייה מתגברת בתחנת הרכבת בכרמיאל: נהגים שלא מוצאים חנייה פנוייה נאלצים לחנות במקומות אסורים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.