בית / חדשות / פלילים ומשפט / כרמיאל: פועל זר קפץ מגובה 3 קומות – ושרד
אופנוע איחוד הצלה 2018-12 אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה. לתמונה אין קשר לכתבה

כרמיאל: פועל זר קפץ מגובה 3 קומות – ושרד

שתפו

הפועל שהגיע מסין ושוהה בארץ באופן לא חוקי מזה כשלוש שנים נבהל מביקורת של רשות האוכלוסין וההגירה וניסה להתחמק. זה הסתיים בחבלות בגפיים ובפינוי לבית החולים

מאת גיל דובריש

זה היה יכול להיגמר באסון: פועל זר מסין, בן 36, קפץ בכרמיאל מגובה 3 קומות במטרה להתחמק מאנשי רשות האוכלוסין וההגירה. למזלו, הוא ״רק״ נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים.

הבוקר (שני) הגיעו אנשי רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים לדירה בקומה השלישית בבניין מגורים בשכונת גבעת רם, שם על-פי מידע שהיה בידיהם שהו פועלים סיניים העובדים בארץ באופן לא חוקי. אחד הפועלים, גבר בן 36, שוהה מזה כשלוש שנים בארץ, ככל הנראה ללא אשרות שהיה. הוא יצא מאדן החלון באחד החדרים במטרה להתחמק מאנשי הרשות וקפץ לרחוב מגובה רב. למזלו הרב, גג רעפים במבנה שמתחתיו ריכך מעט את הנפילה, ומשם התגלגל הפועל ונפל למטה. כתוצאה מהקפיצה נפגע האיש בגפיו.

למקום הוזעקו צוותים רפואיים. הראשון להגיע היה כונן איחוד הצלה, ישראל ליכטנשטיין, שהעניק לנפגע עזרה ראשונה. ״קיבלתי קריאה על נפילה מגובה רב, כשהגעתי למקום הבחנתי בפצוע השוכב על הכביש ונאנק מכאבים״ מספר ליכטנשטיין. ״הוא היה בהכרה מלאה כל העת והתלונן על כאבים עזים. הצלחנו לתקשר בעזרת אחד מחבריו, גם הוא פועל סיני שתירגם את הדברים. הענקתי לפצוע טיפול ראשוני עד לבואם של צוותי רפואה נוספים״.

הפועל פונה לבית החולים רבקה זיו בצפת כשהוא סובל מחבלות ברגליו, מצבו הוגדר בינוני ולא נשקפת סכנה לחייו. בזמן הטיפול ביצעו אנשי רשות האוכלוסין וההגירה מעצר ותשאול של פועלים נוספים מסין ששהו במקום. גם הם וגם הפצוע צפויים לעמוד לדין אם ימצא כי אכן שהו באופן לא חוקי – ויגורשו חזרה לארצם.

כנסו לקרוא עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

בגלל שלא הכניסו את אחותו לביה״ס: תקף מנהל ומורה בתיכון בבענה

שתפוהמשטרה עצרה צעיר בן 21 מבענה בחשד כי ביצע תקיפה אלימה בתיכון בכפר מכיוון שאחותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.