בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / כרמיאל: פחות משתלמת למשקיעים

כרמיאל: פחות משתלמת למשקיעים

שתפו

מדד הנדל”ן של אתר יד2 קובע: למשקיע נדל”ן הכי כדאי לרכוש דירות בטבריה, כרמיאל מדורגת רק במקום ה-10

מערכת זהר הצפון

במשך 3 שנים ברציפות, ב-2011, 2012 ו-2013, מחירי הנדל”ן בכרמיאל הרקיעו שחקים בעקבות התנפלות של משקיעים רבים מאזור המרכז אשר חיפשו הזדמנויות חדשות. בשנתיים האחרונות המחירים הגבוהים יחסית מבריחים ככל הנראה את המשקיעים. מדד אתר יד2, קובע כי ימי השיא של הביקוש בקרב משקיעים לכרמיאל נמצאים מאחורינו, מה שמהווה בשורה טובה, אולי, דווקא עבור משפרי הדיור המקומיים.

מנתוני מדד הנדל”ן של אתר יד2 לחודש דצמבר 2015, מדד שמסכם למעשה את השנה החולפת, עולה כי דירות 2 חדרים מצליחות להניב את התשואות הגבוהות ביותר. כך למשל דירת 2 חדרים בטבריה מניבה היום את התשואה הגבוהה ביותר מבין כל הערים שנבחנו עם תשואה ממוצעת בשיעור של 5.49%. בכרמיאל אין מבחר גדול של דירות 2 חדרים אבל גם ההיצע המועט יחסית בשוק, מספק תשואה של 4.41% בממוצע, נתון המציב את כרמיאל במקום העשירי מבין הערים שנבדקו, אחרי טבריה כאמור, עכו, נהריה, קריית ביאליק וקריית מוצקין.

במדד התשואה על דירות 3 חדרים, כרמיאל אינה מתברגת כלל בעשיריה הראשונה, שאותה מובילות עכו, טבריה וקריית אתא.

בשנים שבהן טיפסו המחירים לשיאים, הוצבה כרמיאל דרך קבע בצמרת הערים שבהן התשואה משתלמת ביותר, מה שגרם למשקיעים נוספים להגיע ולרכוש כאן נכסים. כעת נראה, כי יש אלטרנטיבות רבות אחרות בארץ, בעיקר בצפון. הנתונים הללו מקבלים חיזוק מכך שמחירי הנדל”ן בעיר נמצאים בשנתיים האחרונות בקיפאון ולמעשה הפסיקו לעלות בצורה עיוורת מאז אותו שיא שנרשם ב-2013.

לדברי גל עופרים, סמנכ”לית השיווק אתר יד2 – “הנתונים מלמדים כי נכסים בערי פריפריה מניבים תשואות גבוהות יותר מהתשואות שמניבים נכסים במרכז הארץ. הם גם מלמדים שדירות קטנות מניבות תשואות גבוהות יותר מדירות גדולות. חשוב לציין כי בשנים האחרונות חלה בכל הארץ ירידה קלה בשיעורי התשואות שניתן לקבל מהשכרה, הדבר נובע מהקצב המהיר שבו עלו מחירי הדירות, לעומת העלייה האיטית יחסית במחירי השכירות”.
עופרים מדגישה כי משקיעי נדל”ן אינם בוחנים את הרווח מההשקעה רק על פי התשואה שניתן לקבל מהשכרה, אלא הם בעיקר בוחנים את התשואה שנגזרת מעליית ערך הדירה לאורך השנים. בהתייחס לסיכונים והרווחים הכרוכים בהשקעת הנדל”ן היא מדגישה, כי כדאי למשקיע שמחפש תשואות גבוהות משכירות לרכוש דירה בפריפריה. “כמובן שאז יהיה עליו לקחת בחשבון שלצד הרווח הגדול יש סיכון, המתבטא בכך שהנכס לא יושכר לאורך כל התקופה”.

כתבה מעניינת:

נוף בינוי רבין כרמיאל 1134

הוארך תוקף הטבת המס לכרמיאלים: בדיוק כמו בישובי משגב

שתפוההטבה בשיעור 7% עד לסכום של 132,000 ש״ח לשנה הוארכה בהוראת שעה עד לסוף השנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.