Array
(
  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 1
    )

  [photographr] => Array
    (
      [0] => תמונת ארכיון
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => גיל דובריש
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [catcolor] => Array
    (
      [0] => #000
    )

  [_catcolor] => Array
    (
      [0] => field_5301f6811eafe
    )

  [catimage] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_catimage] => Array
    (
      [0] => field_53034084449ad
    )

  [slide_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => גביית הארנונה
    )

  [_yoast_wpseo_title] => Array
    (
      [0] => כרמיאל שניה בשיעור גביית הארנונה מהתושבים - זהר הצפון
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => מחקר חדש מגלה: תושבי כרמיאל אוהבים לשלם ארנונה. 91% מהתושבים משלמים את המיסים העירוניים ומציבים את העיר במקום בשני בשיעור גביית הארנונה
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 79
    )

  [post_views_count] => Array
    (
      [0] => 2124
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 483
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2014/08/------------890.png
    )

  [rank_math_title] => Array
    (
      [0] => כרמיאל שניה בשיעור גביית הארנונה מהתושבים - זהר הצפון
    )

  [rank_math_description] => Array
    (
      [0] => מחקר חדש מגלה: תושבי כרמיאל אוהבים לשלם ארנונה. 91% מהתושבים משלמים את המיסים העירוניים ומציבים את העיר במקום בשני בשיעור גביית הארנונה
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => גביית הארנונה
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)

כרמיאל שניה בארץ בשיעור גביית הארנונה מהתושבים, תשיעית במדד היציבות הכלכלית

שתפו

מחקר חדש מגלה: תושבי כרמיאל אוהבים לשלם ארנונה. 91% מהתושבים משלמים את המיסים העירוניים ובזמן – בדיוק כמו ברעננה. עדי אלדר: “מאז יומה הראשון, עיריית כרמיאל לא הייתה אף שנה בגירעון תקציבי”

תושבי כרמיאל יצרו לעצמם בשנים האחרונות שם טוב של אזרחים ממושמעים, המשלמים את מיסיהם בזמן. עכשיו זה גם רשמי: מחקר חדש שפירסמה חברת המידע העסקי BdiCoface במסגרת דירוג BdiCode לשנת 2014 קובע כי 91% מתושבי כרמיאל משלמים את הארנונה בזמן. המחקר כולל רשויות מקומיות שבהן למעלה מ-40,000 נפש ונמצאות בדירוג סוציו-אקונומי 4 ומעלה. כרמיאל מדורגת שניה במדד הארצי, יחד עם רעננה, שם עומד שיעור הגבייה על אחוז זהה, ורק היישוב מודיעין מכבים רעות מקדים אותן עם שיעור גבייה של 93%. כרמיאל נמצאת בחבורה טובה במיוחד, היא מקדימה בהפרש ניכר ומעורר התפעלות יישובים גדולים מבוססים הרבה יותר על הנייר, כמו גבעתיים (שיעור גבייה 87%), הרצליה (86%), באר שבע (85%), כפר סבא וראשון לציון (84%), רמת השרון וקריית מוצקין (83%).

יישובים אחרים בצפון, מדורגים אף למטה יותר בטבלה, כך למשל נצרת עילית (79%) עכו (57%), נהריה (59%) ונצרת (33%) שאינן מתקרבות לשיעור הגבייה בכרמיאל.

המחקר חושף כי אין קשר בין הדירוג החברתי-כלכלי של התושבים (במדד שבין 1 ל-10 כרמיאל מדורגת באשכול 5 בלבד), לבין הצלחתן לשמור על יציבות פיננסית. כרמיאל היא הדוגמה הטובה ביותר, מאחר שהיא מצליחה להתמודד במחקר עם רשויות שבהן המצב הסוציו-אקונומי טובה בהרבה כמ מודיעין מכבים רעות, רעננה, רמת השרון, גבעתיים והרצליה. היציבות הפיננסית של רשות מקומית הינה אומנם בין השאר, תוצאה של המצב הסוציו אקונומי של התושבים, אבל גם רמת ההכנסות של העירייה, והיכולת לגבות מהם את מסי העירייה, אך גם  מהתנהלות יעילה של העירייה הן מבחינה תפעולית והן מבחינה פיננסית.

כרמיאל נמצאת במקום מכובד בצמרת גם במדד היציבות הפיננסית שמפרסמת חברת BdiCoface. כרמיאל מדורגת במקום התשיעי, כשמקדימות אותה נס ציונה (מקום ראשון), ראשון לציון, רמת גן, אשקלון, חולון ועוד.

על-פי הפרסומים, מספר עובדי הרשות המקומית בכרמיאל עומד על 680, ובחישוב לפי האוכלוסיה (החישוב במחקר מסתמך על נתון של 51,545 נפש) יש בכרמיאל עובד עירייה על כל כ-76 תושבים.

המחקר של BdiCoface בחן את כל אוכלוסיית העיריות והמועצות בישראל והתבסס על שימוש ב-3 מקורות מידע: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, דוחות כספיים של העיריות והמועצות (דוחות מבוקרים לסיכום נתוני שנת 2012) ומאגרי המידע של חברת BdiCoface. על מנת לבחון חוסן פיננסי נבחרו מספר מדדים המשקפים את יכולתן של עיריות ומועצות לעמוד בהחזר חובות. כמו-כן, נבנה מדד של יעילות פעילות שמשקף את יעילות התנהלות של עירייה או מועצה. מטרת העבודה היתה לאתר את המועצות והעיריות בעלות פרופיל של סיכון עסקי, חוסן פיננסי מוסר תשלומים ויעילות הטוב ביותר.

ראש העיר עדי אלדר מסר בעקבות פרסום התוצאות: “כרמיאל מדורגת בעשירייה הראשונה ביציבות כלכלית וזאת משום שהעיר מתנהלת תחת ניהול קפדני מאז הקמתה לפני 50 שנה. מאז יומה הראשון, עיריית כרמיאל לא הייתה אף שנה בגירעון תקציבי, דבר זה הינו חסר תקדים בנוף של הרשויות המקומיות בישראל, מה עוד שכרמיאל נמצאת במקום 5 במדרג הסוציו-כלכלי. עובדי עירית כרמיאל פועלים על פי המדיניות אותה קבע ראש העיר עדי אלדר, על פיה יש לפעול בהתאם לתכניות עבודה מתוקצבות, בכפוף לתקציב העומד לרשות כל מינהל ומחלקה בעירייה. כידוע בכל שנה מקבלת כרמיאל, מידי שרי הפנים והאוצר, את פרס הניהול התקין ולא בכדי”.

כתבה מעניינת:

תחנת רכבת כרמיאל חיצוני מסילת רכבת ארכיון

כבר לא התחנה האחרונה: אושרה תוכנית הרכבת מכרמיאל לקריית שמונה

שתפו הוועדה המחוזית אישרה סוף-סוף את התוכנית להקמת מסילת רכבת בין כרמיאל לקצה הצפוני של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *