בית / חדשות / חדשות כרמיאל / כרמיאל: 61 נהגים נתפסו חוצים צומת באור אדום
אור אדום רמזור צילום אילוסטרציה באדיבות עמותת אור ירוק, לרכבים המצולמים אין קשר לכתבה
צילום אילוסטרציה באדיבות עמותת אור ירוק, לרכבים המצולמים אין קשר לכתבה

כרמיאל: 61 נהגים נתפסו חוצים צומת באור אדום

שתפו

המספרים מתייחסים לנתוני משטרת ישראל בשנת 2018 שהגיעו לידי עמותת אור ירוק. מדובר בירידה משמעותית לעומת שנה קודם לכן. מוזמנים לענות על הסקר שלנו בסוף הכתבה

מערכת פורטל זהר.נט

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרם, לפייסבוק ולטלגרם שלנו

61 נהגים שחצו צמתים בכרמיאל כשהרמזור היה באור אדום נתפסו במהלך שנת 2018 על-ידי המשטרה. כך עולה מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי עמותת אור ירוק, הנאבקת בנגע תאונות הדרכים.

בהשוואה לשנת 2017 מדובר בירידה משמעותית, אז נרשמו 75 דוחות לנהגים שחצו צמתים באור אדום. בהשוואה ליישובים בסדר גודל דומה בצפון, אפשר לציין שכרמיאל יחסית במקום טוב. הנתונים מציבים אותה מאחורי נהריה (63 דוחות), טבריה (80 דוחות), עכו (362!), ועפולה (241).

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק אמר בעקבות פרסום הנתונים: ״חציית צומת באור אדום היא אחת העבירות הקשות והמסוכנות שנהג יכול לבצע. אדם  אשר נכנס לצומת באור ירוק בטוח שהצומת פנוי אך פתאום מגיח רכב ופוגע בצדו של הרכב בעוצמה רבה. בכל שנה עשרות בני אדם נהרגים ונפצעים קשה בתאונות דרכים לאחר שאחד הנהגים נכנס לצומת באור אדום. הפתרון הוא בהצבת מצלמות רמזור נגד תאונות באופן בולט ומרתיע בצמתים אדומים ומרובי תאונות. נהג שידע שהוא נכנס לצומת, מצולם וייקנס בסכום כסף גבוה לא ימהר לסכן את החיים של כולנו".

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

89% מהציבור טענו כי ראו לפחות פעם אחת נהג שחצה צומת באור אדום בשנה אחרונה, כך עולה מסקר ארצי שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" במטרה לאמוד את היקף התופעה המסוכנת שבה נהגים חוצים צומת באור אדום. מהנתונים עולה עוד כי אחד מכל ארבעה נשאלים (25%) טען כי ראה לפחות ארבע פעמים ויותר נהג שחצה צומת באור אדום. חמור מכך, מהסקר עולה כי יותר מרבע מהנשאלים העידו על עצמם כי חצו צומת באור אדום לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.

הסיבה? 76% מהנשאלים מאמינים כי הנהגים שמים לב לרמזור אך מנסים בכל זאת להספיק לעבור באור ירוק לפני שהוא מתחלף לאדום וחושבים שיספיקו לעבור. 17% מאמינים כי הנהגים לא רואים את רמזור, כלומר נוהגים בחוסר תשומת הלב ו-7% לא יודעים את הסיבה. כשנשאלו האם מצלמות שיוצבו בצמתים ירתיעו נהגים מלחצות צומת באור אדום, הגיבו רוב הציבור (67%) כי הצבת מצלמות תרתיע נהגים מלחצות באור אדום.

כתבה מעניינת:

קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay

מספר חולי הקורונה בכרמיאל: 23

שתפועליה מתונה בסוף השבוע במספר החולים המאומתים תושבי העיר. חשש לגורל הבדיקות שהיו אמורות להתבצע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.