כשליש מהנבדקים במיון טרם למען הצלת ילד כרמיאלי חולה סרטן – מתאימים לתרומה

שתפו

הילד נזקק לתרומת טסיות דם, במיון טרם נרתמו ביחד עם מ״מ ראש העיר רינה גרינברג וחבר המועצה פנחס סירוקה כדי לבצע את הבדיקה לאיתור התורם 

מערכת זהר הצפון

בשורות מעודדות: כשליש מהנבדקים במבצע מיוחד שנערך במיון טרם ואשר נועד למצוא תורמים מתאימים למען ילד בן 6 מכרמיאל החולה בסרטן, נמצאו מתאימים לתרום לו טסיות דם. הם הופנו להמשך תהליך התרומה.

הילד נזקק לאחרונה לתרומת טסיות דם  דחופה, על מנת להציל את חייו. מדובר בבדיקה שיש לעבור ומי שנמצא כשיריכול לתרום. את הבדיקה ניתן לבצע רק בבי״ח רמב״ם, אבל הואיל וביה״ח מרוחק מכרמיאל, הסבירות לגייס תורמים רבים היתה מאוד נמוכה.

במיון טרם כרמיאל החליטו להרים את הכפפה, ויחד עם רינה גרינברג מ״מ ראש העיר כרמיאל, ופנחס סירוקה, חבר מועצת העיר, הצליחו להכפיל בעשרות מונים את מאגר התורמים, ע״י ביצוע בדיקת התאמה בחינם.

לבדיקה זו הגיעו מעל ל-300 איש (זהו מספר אסטרונומי ביחס לממוצע). הבדיקה נעשתה בשיתוף פעולה ייחודי מסוגו עם ביה״ח רמב״ם. כל עובדי טרם נרתמו למשימה, יחד עם סיוע מעובדי מעבדת הדם ברמב״ם. כשליש מהנבדקים נמצאו מתאימים והופנו לתרומה.

״מעולם לא בוצעה בדיקת התאמה מחוץ לרמב״ם, ואנו מודים לטרם על כך״, כך אמרה ד״ר לילך בונשטיין, מנהלת מעבדת בנק הדם בבי״ח רמב״ם.

״טרם כאן בכרמיאל זה לא רק מיון, אלא אנחנו כאן גם בשביל לעזור לקהילה. אנו מעבירים קורסי עזרה ראשונה לקהילה, ומתנדבים במסגרת פרויקטים של בתי ספר באזור״, כך אמר מנהל הסניף, יהודה קרוננברג.

משפחתו של הילד הודתה לכל הגופים שלקחו חלק בתרומה חשובה זו.

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.