כ-100 משתתפים בעצרת תמיכה ספונטנית של תושבי גבעת רם

שתפו

התושבים יצאו במוצ"ש להפגין למען חיילי צה”ל ותושבי הדרום, המשטרה הגיעה כדי לפזרם אך בסופו של דבר העניקה אישור מיוחד

 

התארגנות ספונטנית של כמה מתושבי העיר, הפכה להפגנת הזדהות בהשתתפות עשרות בני אדם בכניסה לשכונת גבעת רם.

שלושה מפעיליה החברתיים המוכרים של גבעת רם, ניסים אלול, אריה דהן ואילנה פליישמן-שוקרון, יזמו במוצ”ש הפגנת תמיכה ספונטנית בכוחות צה”ל הלוחמים בעזה ובתושבי הדרום. הם קבעו להיפגש בכיכר המרכזית של השכונה, כעבור שעה, מצויידים בדגלי הלאום. הודעות על העצרת המתוכננת נמסרו לתושבים באמצעות הרשתות החברתיות כדוגמת הפייסבוק והוואטסאפ, ואכן בשעה 8 וחצי בערב, כבר הגיעו כעשרה מתושבי המקום לכיכר.

בחלוף עשר דקות הגיעה למקום ניידת משטרה, על מנת לברר את פשר ההתקהלות. בין המארגנים לשוטרים התנהלה שיחה, שבה לטענת אחד המשתתפים, הוסבר כי קיומה של ההפגנה הספונטנית נועד להביע תמיכה בצה”ל וביישובי הדרום על רקע מבצע צוק איתן. לטענת השוטרים ההתקהלות לא הייתה חוקית והם ביקשו מהמפגינים להתפזר ולרדת מהכיכר. התושבים המשיכו והתעקשו לקיים את ההפגנה על המדרכה. אריה דהן, ממארגני העצרת: “חזרנו והסברנו שאין לנו שום כוונה לנפץ, להרוס או להתפרע, אלא רק להביע תמיכה ולהפגין בצורה חיובית. לאחר התייעצות ממושכת, קיבלו השוטרים בסופו של דבר אישור מהפיקוד בתחנה לקיום ההפגנה, כל עוד לא נחרוג מהמתחם שהיקצו לנו. התחלנו לשיר שירי א”י ושירי תמיכה ועידוד בצה”ל, ואז בתוך כחצי שעה, הגיעו עוד כמאה איש מכל הרחובות בשכונה, מצויידים בדגלי ישראל והצטרפו אלינו. נהגי רכבים רבים שחלפו במקום הביעו תמיכה וצפרו לאות הזדהות. הייתה אווירה מצויינת”.

במהלך האירוע, דאגו המארגנים להשתיק מספר נסיונות של מפגינים בודדים לקרוא קריאות גזעניות כנגד ערבים. כשעתיים לאחר תחילת העצרת, התפזרו התושבים לבתיהם באופן עצמאי. לדברי אריה דהן, כבר בימים הקרובים תגיע נציגות של תושבים לתחנת המשטרה בעיר, על מנת לבקש אישור לקיום עצרות הזדהות באופן יום-יומי: “נמשיך לעודד ולתמוך כל עוד המבצע בעזה יימשך”.

 

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *