קריית חינוך. צילום עיריית עכו
קריית חינוך. צילום עיריית עכו

כ-11,500 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים בעכו, כ-30 מיליון ש״ח הושקעו

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

כ-11,500 תלמידים יחלו ביום שישי, 1.9.2023 את שנת הלימודים תשפ״ד בעכו. לקראת פתיחת הלימודים נערכה העירייה באינטנסיביות ויחד עם משרד החינוך וקרנות נוספות  הושקעו כ-30 מיליון שקלים בבינוי, שדרוג מוסדות החינוך והכנתם לקראת שנת הלימודים החדשה.

לצד כל אלה, השנה תפתח עיריית עכו בשיתוף מכון ויצמן למדע ומרכז שוורץ רייסמן מרכז חינוכי מדעי חדשני להגברת לימודי פיזיקה לתלמידי תיכון. המרכז יפעל בקניון עזריאלי בעכו עם תכנית לימודים ייחודית ברמת 5 יחידות לתלמידי התיכון ויספק תשתיות וצוות מקצועי מתקדם. התוכנית, שנקבעה על פי המודל המצליח של מכון וייצמן למדע, תכלול פיתוח מדעי, הדגמות וניסויים במטרה לחזק את ההבנה וההטמעה של החומר באופן יחודי ומעניין לתלמידים. עיריית עכו, מכון וייצמן למדע ומרכז רייסמן מאמינים, כי תכנית זו תאפשר לתלמידים להתמודד ביעילות עם האתגרים המדעיים של העתיד ותעשה תרומה חשובה לקידום החינוך המדעי בישראל.

במסגרת ההכנות לפתיחת שנת הלימודים הושלמו בימים אלה בניית ארבע כיתות גן חדשות בשכונת כרם האומנים בהיקף של 4 מיליון ש״ח וזאת לצד הקמת מעון יום עם שש כיתות בעלות של כ-5 מיליון ש״ח. כמו כן, הוקם מעון יום נוסף עם שלוש כיתות לימוד בשכונת אבני החושן בעלות של כ-4 מיליון שקלים.

מנהלי החינוך וההנדסה בעיריית עכו ביצעו עבודות נרחבות הכוללות שיפוץ כללי של שירותים בבתי הספר, צביעה, הנגשת כיתות וגני ילדים (אקוסטיקה ומערכות שמע), התקנת הצללות בגני הילדים, איטום גגות, שיפוץ חדרי מורים, הצטיידות בגנים ובבתי הספר, הקמת תשתיות אינטרנט בבתי הספר, החלפת תקרות אקוסטיות וגדרות בגני הילדים, שיפוץ מגרשי ספורט, רכישת מערכות מולטימדיה, ועוד.

כמו כן, מבוצעים עבודות שיפוץ ומיגון מבנים מפני רעידת אדמה בעלות של 3.75 מיליון ש״ח. במקביל, מבוצעות עבודות שיפוצים במועדוניות הנוער בהיקף של 1.5 מיליון שקלים.

עכואים >>> היכנסו לכתבות נוספות

כתבה מעניינת:

נמלת אש צילום Plegadis ויקיפדיה

נעקצתם? תכירו את הזן הפולש… שלא כדאי להכיר

שתפונמלת האש הקטנה משתלטת על השטח והאזרחים אובדי עצות. היא כמעט בלתי נראית, אבל גורמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *