משעול דולב כרמיאל בנייני מגורים סכנת קריסה
בניינים ברחוב משעול דולב. 5500 מבנים בכרמיאל לא מוכנים לרעידת אדמה. צילום: פורטל זהר.נט

כ-5500 דירות בכרמיאל לא מוכנות לרעידת אדמה

שתפו

בדיקות שנערכו בעקבות תלונות תושבים על סדקים שללו חשש למסוכנות מיידית של מבנים. העירייה: בכל פניית תושבים, נשלח מיידית מהנדס מטעם מנהל ההנדסה למתן חוות דעת

מאת גיל דובריש

כ-5500 דירות בכרמיאל לא עומדות בתקני רעידות אדמה. מדובר בדירות הנמצאות בבנייני מגורים ובתים פרטיים שנבנו לפני שנת 1980, אז נקבעו תקנות חדשות לעמידות וחיזוק מבנים נגד רעשי אדמה.

הנתונים נמסרו על-ידי עיריית כרמיאל בבדיקה שערכנו מולה. עם זאת, ציינו בעירייה, כי ככל הידוע אין בכרמיאל מבנים שבהם קיימת סכנת קריסה ברורה ומיידית.

נושא תקינות המבנים הישנים הועלה לדיון בעת ביקורו של שר הבינוי והשיכון זאב אלקין בכרמיאל, לפני מספר שבועות. כמו כן נמסר כי במסגרת יוזמה משותפת של ראשי רשויות בארץ, נעשתה פניה דחופה בנושא לשרת הפנים ושר הבינוי והשיכון לקיום דחוף בנושא תקינות מבנים ישנים.

בעקבות עליית לסדר היום הציבורי של נושא תקינות המבנים הישנים התקבלו במוקד העירוני בחודשים האחרונים מספר פניות של תושבים שהביעו דאגה עקב סדקים במבני המגורים שלהם. מהעירייה נמסר כי פניות התושבים נענו מיידית ומהנדס העיר יצא למבנים שעליהם התקבלו תלונות ובחן את הליקויים והסדקים. בהמשך הוזמנה חוות דעת מומחה. באחד מהמקרים שנבדקו התברר כי קיים חשש לטווח קצר. מדובר בפנייה של תושבים המתגוררים ברחוב משעול דולב 6,8,10. בפגישה שנערכה בין התושבים לבין ראש העיר משה קונינסקי נמסר לדיירים כי עליהם לשאת במימון עבודות חיזוק של המבנה שיבוצעו בחצי השנה הקרובה. כמו כן בימים אלה נעשית עבודת תכנון לחיזוק מבנה ברחוב התמר מתקציב שהקצה לכך ע"י משרד הבינוי והשיכון.

מהעירייה נמסר כי ״מיפוי מבנים שנבנו לפני 1980 שלא לפי התקן ליציבות בעת רעידות אדמה, בוצע העבר וממנו עלה כי סה"כ כ-5,500 דירת בעיר אינן עומדות בתקני רעידות אדמה. בכל פניה של תושבים, נשלח למקום מיידית מהנדס מטעם מנהל ההנדסה למתן חוות דעת ראשונית ובמקרה הצורך אף מוזמן דו"ח מהנדס מומחה והמלצות לטיפול בפרק זמן של עד 48 שעות״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

שריפה במקבץ דיור רבין. צילום פרטי

פצועים בשריפה במקבץ דיור מוגן בכרמיאל

שתפו(עדכון אחרון: יום ד' 11.5.2022, 18:10) מערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם, בהם גבר בן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.