קורונה בדיקה צילום דפוזיט פוטוס
קורונה. צילום אילוסטרציה: Deposit photos

לא ייאמן: 1219 מאומתים לקורונה בכרמיאל

שתפו

שיעור המאומתים בעיר מטפס למספרים בלתי נתפסים. אחד מכל 40 כרמיאלים נדבק, ההערכה: המספרים האמיתיים גבוהים הרבה יותר

מאת גיל דובריש

מספר המאומתים לקורונה בכרמיאל, כמו גם בכל רחבי הארץ ממשיך לשבור שיאים ולטפס לגבהים בלתי נתפסים – ונדמה שאין בכרמיאל בית שבו אין מאומת או מבודד.

אם בגל השלישי השיא עמד על כ-320 מאומתים, היום אנחנו מדברים על מספר גבוה פי 4! נכון להיום (ראשון, 16.1.2022) ישנם 1219 מאומתים לקורונה בכרמיאל, כלומר אחד מכל 40 כרמיאלים. מספר המבודדים עומד על כ-1500. יש לקחת בחשבון שלא כל המאומתים יודעים שנדבקו ולא כולם ביצעו בדיקות מכיוון שאין להם תסמינים. אם נסתמך על דברי מומחים על כך שיש להכפיל את הנתונים פי 3 בערך כדי לשקף את המספרים במציאות, אפשר להעריך שמספר המאומתים האמיתי בעיר עשוי להתקרב לכ-5000, אחד מכל 10 כרמיאלים.

אחוז הבדיקות החיוביות עומד על 12%, כלומר 1 מכל 8 נבדקים בערך מקבל תוצאה חיובית. בימים האחרונים נרשמת מגמת האטה מסויימת בהידבקות. בשבעת הימים האחרונים גדל מספר המאומתים ב-124%, לעומת יותר מ-300% עד לפני כמה ימים.

זן האומיקרון – שלו מייחסים את העלייה החדה במאומתים הוא מדבק מאוד אבל לא מסוכן יחסית לזנים הקודמים. נכון להיום ישנם שלושה כרמיאלים בלבד שמאושפזים במחלקות הקורונה בבתי החולים באזור. אדם בן 82 שמצבו קשה אך אינו מונשם ושניים במצב קל, בני 88 ו-77.

כתבה מעניינת:

שריפה במקבץ דיור רבין. צילום פרטי

פצועים בשריפה במקבץ דיור מוגן בכרמיאל

שתפו(עדכון אחרון: יום ד' 11.5.2022, 18:10) מערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם, בהם גבר בן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.