סיורים מודרכים בכינרת צילום יחצ תקשורות יעל שביט
סיורים מודרכים בכינרת. צילום יחצ תקשורות יעל שביט

לא יעלה לכם שקל: טיולים והפלגות מודרכות בכינרת

שתפו

במיוחד לפסח: סיורים מודרכים, נופים, פריחות, תצפיות, היסטוריה והפלגות – ללא תשלום!

מערכת פורטל זהר.נט

אביב הגיע פסח בא… הפריחה בשיאה ומזג האוויר נעים ונוח. באיגוד ערים כינרת, מזמינים להגיע במהלך חול המועד פסח לאגם הלאומי, ליהנות מסיורים מודרכים ללא תשלום בשביל סובב כינרת אל פריחות האביב, תצפיות עוצרות נשימה, אתרים היסטוריים וכינרת מלאה.

כמו כן, יתקיימו הפלגות ביזמת בנק הפועלים, איגוד ערים כינרת ושייט פרנסיס ירדן – שייט מודרך ב"מעבדה השטה-אקו כינרת" – ללא תשלום. כל ההדרכות מבוצעות על ידי צוות מדריכים מקצועי של איגוד ערים כינרת.

סיורים מודרכים ללא תשלום

יום שלישי, 30.3.2021 – ממעגן לבית גבריאל – סיור המשלב תצפיות נוף, בוץ והרבה מים. את הסיור מתחילים בבית האריזה של בננות מעגן, משם צועדים סמוך לקו המים בסבך הקנים, עוצרים בנקודות תצפית, מתרשמים מעליית המפלס ולומדים על החי והצומח. אורך המסלול- כ- 3 ק"מ, רמת קושי – בינונית. לא מתאים לעגלות. מקום מפגש- בשעה 15:45 בחניון בית גבריאל ומשם באוטובוס לתחילת המסלול.

יום חמישי, 1.4.2021 – מהר האושר לכפר נחום- סיור המשלב היסטוריה, דת, טבע ונוף. תחילת הסיור בהר נחום (הר האושר) הקדוש לנוצרים, משם אל 'שביל סובב כינרת' בתחומי גן לאומי כפר נחום, בדרך נוף קסומה הצופה אל הכינרת. סיום בצעידה בטיילת הבשורה. אורך המסלול- כ- 4 ק"מ, רמת קושי- בינונית, לא מתאים לעגלות. נפגשים בשעה 10:15, ברחבת העפר, מצד שמאל מחוץ לכניסה של גן לאומי כפר נחום ומשם באוטובוס לתחילת המסלול.

מספר המקומות בכל סיור מוגבל ויש להירשם מראש. לכל הסיורים יש להגיע עם נעלי הליכה סגורות, כובע ומים. יהיו הסעה חינם לתחילת המסלולים. הסיורים מתאימים למשפחות וילדים (ללא עגלות תינוקות). יתכנו שינוים במסלולים בהתאם למזג האוויר.

 

הפלגות ב"מעבדה השטה-אקוכינרת' – חוקרים ליום אחד – ללא תשלום בחסות בנק הפועלים

הפלגת חקר ב'מעבדה השטה' – חוויה ייחודית בלב האגם הלאומי.

בחסות בנק הפועלים ובשיתוף איגוד ערים כינרת ושייט פרנסיס ירדן, מזמינים את הקהל הרחב להיות חוקרים ליום אחד, בשייט ב'מעבדה השטה- אקו כינרת' – ספינה עליה מותקן ציוד דיגום ומדידה המדגים את עבודתם של חוקרי ימים ואגמים. בהפלגה המודרכת – דוגמים קרקע ומים מהכינרת, מפעילים ציוד מעבדה ומגלים את עולם המים והאקולוגיה של הכינרת. ההפלגה אורכת שעה.

ימים ב'-ה' , 29.3-1.4- שלוש הפלגות ביום, בשעות: 9:00 , 10:15, 11:30

יום שישי, ה- 2.4, שתי הפלגות בשעות: 9:00 ו- 10:15

חובה להגיע בנעליים גבוהות וסגורות להצטייד בבגדים חמים. על הספינה אין נגישות. יש להגיע 20 דקות לפני ההפלגה, על מנת למצוא חנייה ולעבור בעמדת ההרשמה. ההפלגה תצא בדיוק בזמן. מי שיאחר לא יוכל לעלות על ההפלגה הבאה.

כתובת מדויקת ב-WAZE – שייט פרנסיס, טיילת יגאל אלון טבריה. שם הספינה- "מלכת שבא"

הסיורים הרגליים והשייט בחסות בנק הפועלים, יתקיימו בהתאם להנחיות התו הסגול ופתוחים לקהל הרחב ללא תשלום. חובה הרשמה מראש לכלל הפעילויות.

רוצים לדעת יותר על פעילות אקו כינרת והמעבדה השטה –  סרטון המעבדה השטה

הרשמה מוקדמת לסיורים בשביל סובב כינרת, באתר: www.kineret.org.il.

טלפון לבירורים להפלגות: 050-8874118.

ספינה מלכת שבא צילום שייט פרנסיס ירדן
ספינת מלכת שבא. צילום שייט פרנסיס ירדן

 

כתבה מעניינת:

זנזיבר

טיולי ספארי ונופש בזנזיבר לשומרי כשרות

שתפומערכת פורטל זהר.נט דמיינו לעצמכם לרגע ים צלול כבדולח, חופים לבנים, מלונות מפנקים, מפגש מסקרן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.