לא לתייג
לא לתייג

לא לתייג

שתפו

"הזמנתי עוגה ליומולדת של בני עופרי הבוקר במעון. הילד קודח מחום. צלצלתי כדי לבקש שישמרו לי אותה לכמה ימים בהנחה שנחגוג בהמשך השבוע. אמרו ביוזמתם ומבלי שביקשתי שאין צורך לשלם עליה, דובר אגב בסכום לא קטן…. הם יסתדרו עם העוגה. כשארצה שוב להזמין עוגה שאפנה אליהם. נדיר בימינו“!!! , כך כתבתי בעמוד הפייסבוק שלי השבוע והחלטתי לכתוב גם כאן בעיתון בשבחה של הקונדיטוריה.

זו הפעם הראשונה שאני מזמינה עוגה בקונדיטוריה והכנתי את עצמי כבר למאבק לא פשוט מולם בגין ביטול אירוע יום ההולדת. התאמנתי מול המראה בשלל מונולוגים איך אנסה לדבר אל ליבם שיבטלו הבקשה, לא יגבו ממני כסף ויאפשרו לי להזמין מחדש עוגה ביום שייקבע בו מועד חדש ליום ההולדת.

ברגע שהרמתי את שפופרת הטלפון וצלצלתי לקונדיטוריה הופתעתי מיחס חם, מתחשב ביוזמת הבחורה מהקונדיטוריה ששוחחה עימי. הבינה כי בני חולה וכי האירוע נדחה ומיד הציעה שכשאדע על מועד חדש אזמין מחדש עוגה מבלי לשלם על הנוכחית שכבר הוכנה מראש עם שמו של בני עליה. כך שאין לי מושג איזה שימוש עשתה בה הקונדיטוריה. הודיתי מקרב ליבי, סגרתי השפופרת והבנתי שאולי עוד יש פה במדינה סיכוי למשהו. כנראה שכן נשארו פה כמה נשמות טובות והגונות. כנראה שלא הכל שחור ומדכא. הבנתי גם שהתיוגים שאנו עושים הרסניים במלוא מובן המילה. ששם כמו שמה של אותה קונדיטוריה מיד הצטייר אצלי לעסק מצליח, גאה, קר ובלתי הגון וכי אין סיכוי שיבוא לקראתי ויבין את עובדת מחלתו הפתאומית של בני ויתחשב בי. למדתי שיעור על עצמי – לא לתייג, לא לבוא עם דיעות קדומות, לתת סיכוי ובעיקר להזמין בהמשך עוגה ססגונית ורק מעסק שבא לקראת הלקוח ורואה בו את הראשון במעלה.

ובאשר לוירוסים ולתחלואים המעצבנים שחוטפים הפעוטות במעונות – איך לא? 33 פעוטות בגילאי שנתיים עד שלוש, רובצים ברחבה, מתחם, חדר די קטן יחסית מלא במוצצים ספוגי רוק שעוברים בין פיות כולם, בטיטולים, ובמיני שאריות אוכל. אם בני לא היה נדבק או מדביק מדי חודש לערך במיני תחלואיו ותחלואי חבריו כל תיאוריית הדבקת הנגיפים הידועה לשמצה היתה מופרכת בן רגע!

לפחות זכיתי בעקבות מחלת בני להכיר קונדיטוריה מתקתקה, הגונה ומעוררת תקווה. לחיי עוגות השוקולד!

שירלי גורן

דוא”ל [email protected]

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.