להיות בהרכב הפותח

שתפו

וככה באמצע שיחה עם החבר שלי, הוא אמר לי להפסיק עם מעט עם  הפילוסופיה ולחזור לכתוב קצת על תזונה. אז הנה משהוא בשבילך דני.

בדיוק ברגע שהתיישבתי לכתוב לך, נזכרתי במשל ‘השועל והכרם’: אותו שועל שנכנס רעב בלילה אל הכרם דרך הפרצה בגדר, זלל כאוות נפשו והסתבך בצרה. זה בגדול המוטו בחיים: דמיינו כי בכל רגע תצטרכו לחמוק דרך הפתח הצר, להיות קלי רגליים, לקפץ ולשרוד. וככה זה הולך, עד גיל 22 לערך מותר כמעט לאכול הכול! עד לגיל הזה אנחנו צומחים ומנגנוני הגדילה בגופנו חזקים ממנגנוני ההרס.

מגיל 23 לערך אנחנו מתחילים להזדקן. חילוף החומרים הולך ופוחת וזה גם הגיל בו הגוף מתחיל לאגור מסת משקל “בלתי מוסברת”. האמנם “בלתי מוסברת”? ממש לא. כי בעצם בגיל הזה אנו מחויבים לאכול פחות ופחות. הרבה פחות! ולא כולנו נוהגים כך, השועל והכרם, זוכרים? בגיל מתבגר, עם השיפור בעצמאות הכלכלית אנחנו מרשים לעצמנו לזלול יותר והדבר מתבטא במשקל עודף. תורידו קלוריות, הפחיתו מזון, שלא תסתבכו בצרות כמו שועל בכרם מול אשכולות הענבים העסיסיים והמתוקים. שלטו בעצמכם.

משעות הבוקר ועד לצהריים הקפידו על אכילת ירקות ופירות. בצהריים מנת חלבון, בשר או דג בלבד ובערב, שוב סלט ירקות, גבינה וביצה. זהו! החל מהשעה תשע בערב יש לחמוק מיד מן הכרם, לפני שבעל הבית יגיע. אסור לאכול בלילה. וזה קשה אני יודע. אוי כמה שזה קשה, בדיוק כמו שחקן בהרכב הפותח שצריך להילחם בכל שבוע מחדש על מקומו בהרכב: להיות קל רגליים, לרוץ, להוכיח, להזיע, לשכנע, להשתדל ולהיות הכי טוב מכולם בכדי לשחק בהרכב. בדיוק כך המאמץ עם האוכל, יום יום שעה שעה.

ביום שישי הוא הגיע להתאמן. לפני האימון הוא עלה על המשקל. המחוג הראה עלייה של קילו ומאתיים גרם. הוא כעס, אך כמה שהוא כעס! למה? למה לעזאזל עליתי? הוא סינן לעברי כמי שמשליך את האשמה עלי. עניתי לו: “את התשובות אתה יודע מצוין. דיברנו אין ספור פעמים. אני רק המאמן, אתה הוא השחקן במגרש”.

שבת שלום, רון

בחסות מכון שפירא – חינוך לאורח חיים בריא 

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *