חוזרים לשגרה טיפוח הפנים דר להבית אקרמן. צילום יח״צ
צילום יח״צ

להיראות טוב גם עם המסכה על הפנים

שתפו

 ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור מציעה טיפים לטיפוח וחזרה לשגרה גם כשאתן חובשות מסכה על הפנים

מערכת פורטל זהר.נט

בצל המציאות החדשה והנסיון לחזרה לשגרה היום יומית, אנו מתיישרים עם ההנחיות החדשות של משרד הבריאות בכל תחומי החיים: יציאה לעבודה, חינוך, קניות וגם שגרת הטיפוח. ההנחיה המחייבת להסתובב עם מסכת מיגון על פנינו בכול יציאה מהבית ובמרחב הציבורי משפיעה כמובן גם על עור הפנים שלנו.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור, מסבירה במה יש להתחשב כשחובשים מסכת פנים ומה בנוגע לאלו שנוטים לסבול מגירויים בפנים?

לדברי אקרמן, ראשית, כולנו הספקנו להכיר את התחושה שבה מסיכת המיגון גורמת להזעה בכל שטח הפנים ועם עליית הטמפרטורה בחוץ עשויות להתגלות לא מעט תופעות לוואי. המסיכה גורמת לכך שהעור יהיה הרבה פחות מאוורר והיא מייצרת אזור לח, חם וסגור ואלה הם תנאים שמעודדים התפתחות זיהומים על העור והחמרה בפריחות על פני העור".

אז מה מומלץ לעשות? להלן מספר טיפים שכדאי לזכור:

1. להקפיד לנקות היטב את הפנים עם מים וסבון פנים עדין – כזה שאינו מגרה את העור.

העור מפריש שומן באופן טבעי וזה יחד עם מזג האוויר הלח והחם ובתוספת המסיכה, עלול לסתום את נקבוביות העור ולייצר מראה דביק ושומני. ולכן כל בוקר יש לשטוף את הפנים עם מים וסבון ולהסיר שומן ומזהמים מהעור.

2. מומלץ לשנות את שגרת הטיפוח ולהשתמש בתכשירים בעלי מרקם קליל או מרקם ג'ל, תכשירים שנספגים בקלות ולא מותירים שומן על פני העור. זה גם ייתן הרגשה טובה יותר עם המסיכה וגם יאפשר אוורור כל שהוא של העור.הצטברות של שומן  ואיפור על פני העור בתנאי לחות מייצרת מראה לא נאה בשילוב תחושה לא נעימה למגע.  כמו כן מצב זה יכול לעודד החמרה של פריחות כמו אקנה וגירויים.

3. לנשים שבנינו- ההמלצה היא להמעיט בשכבות איפור ויש  להשתמש במסנן קרינה יחד עם לחות או במייקפ המשלב בתוכו מסנן קרינה. כמה שפחות שכבות כך יהיה פחות דביק ומאוורר. שוק הטיפוח מציע מגוון תכשירים עם מרקם קליל בדומה לסוגי הBB וCC למיניהם.

היכנסו לטיפים וכתבות בנושא טיפוח ויופי:

4. לאלו הנוטים לסבול מבעיות עור שונות,יש להשתמש בסבון עדין שלא יגרה את העור ויחמיר.

במידה ויש כבר בעיה עורית קודמת כמו : אקנה, סבוריאה או רוזצאה- יש להתייעץ עם רופא עור על מנת לקבל המלצה קונקרטית בהתאם לבעיית העור הבסיסית.שימוש בתכשיר נכון בקומבינציה  מתאימה יכול לעשות את כל ההבדל ולעזור לנו לעבור את תקופת המסיכות ללא פגיעה בעור הפנים.

5. בהמשך לסעיף הקודם, לאלו שמוצאים את עצמם שהמסכת בד הכירורגית גורמת להם לגרד ואדמומיות, מומלץ להשיג מסכת הגנה שקופה שלא נמצאת במגע עם הפנים.

כתבה מעניינת:

קורונה צילום אילוסטרציה Freepik

כרמיאל עיר נקיה מקורונה

שתפומערכת פורטל זהר.נט לבשורות האלה חיכינו הרבה זמן: אחרי שנה וחודש של משבר קורונה מתמשך, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.