קשיש פנסיה גימלאי צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

להמשיך לעבוד אחרי הפרישה – זה משתלם?

שתפו

עבודה לאחר גיל הפנסיה הפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות, בשל כושר העבודה הגבוה של אזרחים ותיקים. עם זאת, יש לכך השלכות לא מועטות. אם אתם בדיוק לקראת גיל הפרישה ומתלבטים לגבי המשך הדרך המשיכו לקרוא.

מעוניינים להמשיך לעבוד לאחר גיל הפרישה? זה מה שצפוי לכם

אם אתם לקראת גיל פרישה וכעת ניצבים בפני צומת מכרעת, הגעתם בדיוק למקום הנכון. כמוכם, יש לא מעט אזרחים ותיקים אשר מעוניינים להמשיך את שגרת העבודה, גם לאחר גיל הפרישה. מחקרים מצאו כי אנשים מבוגרים המנהלים חיי משפחה לצד קריירה מרגישים טוב יותר לגבי עצמם, ובעלי ערך עצמי גבוה. נוסף לכך, לא מעט פורשים מרגישים כי כוחם עדיין במותנם והם לא צריכים לשבת בבית, ולכן מעדיפים להמשיך לעבוד. שימו לב כי עבודה לאחר גיל פרישה היא בעלת השלכות משמעותיות לא רק על איכות חייכם, אלא גם על הכיס. למעשה, החל מגיל 70 המוסד לביטוח לאומי מחויב להעביר לחשבונכם קצבת זקנה, ללא קשר להכנסה שלכם. אולם, בעשור האחרון ולאור הזינוק במספר הפורשים אשר מחליטים להישאר בעבודה במקום לצאת לפנסיה החלו בביטוח הלאומי לבצע מבחן הכנסות, וזאת כתנאי לקבלת הקצבה. שימו לב כי קצבת הזקנה בישראל עומדת בממוצע על 1,558 ש״ח בלבד (נכון לכתיבת שורות אלה), נתון מדאיג לכל הדעות – בייחוד לאנשים שרגילים להכניס משכורות גבוהות או בטווח הממוצע. בשל כך, נדרש לבצע תכנון פנסיה אשר מהווה את הדרך הטובה והבטוחה ביותר לצורך הבטחת הכנסה, כמו גם יצירה של נתיב כלכלי מבוסס הכולל היכרות והבנה לגבי היבטי המיסוי, כך שהם יתאימו באופן מדויק לצרכים שלכם כפורשים לאחר שתחליטו לסיים את עבודתכם.

היבטי מיסוי רלוונטיים

מעבר לאובדן קצבת הזקנה, מאחר ואתם מתחילים למשוך את הכספים מקרן הפנסיה תידרשו לשלם מדרגת מס גבוהה יותר, בשל ההכנסה אותה אתם מקבלים כתוצאה מהמשך עבודה. בשל כך, תידרשו לרוב לשלם תשלום מס גבוה מכפי שציפיתם, ובהתאם לזאת לחוות ירידה בשווי הערך של החיסכון שלכם. בכדי למנוע זאת, חשוב ליצור קשר בהקדם עם יועץ פרישה מומחה – בכדי שתוכלו לקבל ליווי מקצועי לטובת הפחתת הנטל של תשלום המיסים הגבוה אותו תידרשו לשלם, כמו גם תכנון של תהליך הפרישה באופן המשרת את האינטרסים שלכם. באמצעות יועץ פרישה תוכלו להיחשף גם להטבות מס משמעותיות בעבור ציבור החוסכים (למשל תיקון 190) ועל כן מדובר בשירות חיוני בעבורכם, כחוסכים ופנסיונרים.

מדוע חשוב להיוועץ עם יועץ פרישה?

לסיכום, ניתן לראות זינוק במספר הפורשים אשר מחליטים להמשיך בעבודתם. עם זאת, לא מעט פורשים אינם מבינים לעומק את ההשלכות של המשך העבודה על קרן הפנסיה וכן איכות החיים לאחר מכן, ועל כן תפקידו של יועץ פרישה הוא ללוות אתכם באופן פרטני בהתאם לדוחות בנקאיים ופיננסים ותוך שימת דגש על בחירת מסלול הפנסיה הטוב ביותר בעוברכם. מאחר וקבלת ההחלטות חולשת על מספר תחומים, באמצעות יועץ הפרישה תוכלו להבין לעומק את השלכות המשך העבודה הן בטווח הקצר והן בטווח הרחוק, מתוך מטרה להכיר את עולם המיסוי, דיני עבודה וכלכלת פרישה אשר היא הכרחית בעידן זה. על כן, אם את/ה מתכננים להמשיך את עבודתכם גם לאחר גיל היציאה לפנסיה, חשוב ליצור קשר עם יועץ פנסיה אשר ידע לספק לכם על סמך ניסונו כמו גם בקיאותו בדיני המיסים את המענה הטוב ביותר לצורך מימוש זכויות, כך שתוכלו להחליט האם להמשיך לעבוד, באילו תנאים ועם היכרות עם היבטי המיסוי הרלוונטיים.

בשיתוף המרכז לתכנון פרישה בצפון – יועץ פרישה לפנסיה

(תוכן מקודם)

*** Shahar Shitrit

כתבה מעניינת:

כרטיס אשראי ומחשב. צילום להמחשה

סליקת כרטיסי אשראי בנייד

שתפומערכת פורטל זהר.נט יותר ויותר אנשים היום רוכשים באמצעות כרטיסי אשראי. אם פעם היינו חייבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.