בית / Uncategorized / לחפור

לחפור

שתפו

בכל יום אני בוחר משהו וגם לחפור לילדים שלי, לתלמידים שלי, ככה קצת, מילימטר אחד ביום. כזה אני כך אני מאמין! כל יום מילימטר אחד בלבד. חפירה בדמות איזו שהיא תובנה על החיים, על לימודים, על בריאות ועל שיהיו הם אנשים טובים יותר. כי בכל יום מילימטר, בסוף משהו ייכנס ויחלחל פנימה.

כזהו היה צ’אנג קאיי מו. איכר חרוץ שחי לו אי שם בחבל גנסו במדבריות הצבעוניים והנודעים בג’נג יה שבארץ סין. צ’אנג עבד קשה ביום. הוא היה משכים קום ועובד את שדהו בשמש הקופחת עד שקיעת החמה. בשעה זו כשכולם היו שבים אל בתיהם היה צ’אנג ניגש אל חצר ביתו האחורית וחופר. הוא חפר באר. על אף הקרקע הקשה, הוא הקפיד לחפור מידי יום עוד כמה סנטימטר, ‘העיקר להתקדם’ הוא לחש לעצמו. רק כשווידא כי עשה עוד צעד משמעותי, הוא היה פוסע אל ביתו לאכול את ארוחת הערב שלו ולשכב על מיטתו.

מידי יום התהוותה הבאר של צ’אנג עד שלבסוף מי תהום החלו נובעים מתוכה. בו ביום שנבעו המים בבאר החליט צ’אנג כי עליו להתחיל ולחפור באר נוספת. הוא לא חדל לרגע לחפור. ואכן, באחת השנים פרצה בצורת קשה בחבל ארץ זה. צ’אנג היה היחידי בכפרו ששתי בארות מים נובעים סיפקו את צרכיו, את צימאונו ואת המים להשקיית שדותיו. בשנה הזאת הוא התעשר כקורח! הוא מכר מים וירקות טריים לשכניו ושמו יצא למרחוק, גם לכפרים השכנים היבשים.

לי אין בעיה לחפור, אין לי בעיה עם זה שקוראים לי חפרן. כמוני כצ’אנג. אני חופר לעצמי, לילדים שלי ולכם: קומו מן הכיסא ועשו בכל יום משהו שיקדם את האינטרס שלכם. חזקו את גופכם! גופכם הוא אותה באר מים נובעים אשר ישרת אתכם עד לגיל המבוגר. עבודה בכלל, למידה ופעילות גופנית הם לא סתם ערך, הם כלי שרת בידינו לחיי בריאות ארוכים. צ’אנג חפר באר, הוא צפה את העתיד. צ’אנג ידע כי: ‘יש לחפור את הבאר עוד בטרם נהייה צמאים’. חזקו עכשיו את בריאותכם, זו תוכנית החיסכון הטובה ביותר שלכם לעתיד לבוא.
שבת שלום! שלכם, רון

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.