עורך דין צילום אילוסטרציה Freepik
צילום אילוסטרציה Freepik

ליווי משפטי בעת רכישת דירה

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

רכישת דירה

קנייה של דירה אינה עניין של מה בכך. היא כרוכה בכספים רבים, בהתנהלות מול רשויות שונות וגם מול מוכר הנכס שהוא אדם פרטי או יזם. את ההתנהלות המורכבת הזו לא יכול לבצע הקונה בעצמו אלא אם הוא עורך דין שבקיא בתחום המקרקעין. מיד בתחילת התהליך מומלץ לשכור את שירותיו של עו"ד מקרקעין שילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו לשביעות רצונו של הלקוח. אם מדובר בעסקת רכישת דירה שהיא חדשה, עורך הדין מוודא שליזם יש את כל האישורים וההיתרים כדי לבנות את המבנה על הקרקע, כמו כן שיש לו ליווי בנקאי כדי שהבנק המלווה יעניק את מלוא הערבויות הבנקאיות הנדרשות, שהן מקבילות לתשלומים השוטפים שמשלם הלקוח.

אם מדובר באופציה של רכישת דירה שהיא יד שנייה, עו"ד זה מפיק נסח טאבו מלשכת המקרקעין המחוזית ובוחן את הנקודות האקוטיות כמו, מיהם בעלי הזכויות בנכס זה, אם מדובר בבעלים שהציג את עצמו כבעל הנכס או באדם אחר. כמו כן אם קיימים על הנכס שעבודים, עיקולים, הערת אזהרה או כל הערה חשובה אחרת. רק לאחר שהוא בדק מסמך זה באופן מעמיק, עורך דין קניית דירה מאפשר ללקוחות שלו להמשיך בתהליך הקניה, או לחלופין מסביר להם על הכשלים שנמצאו כדי לבחון דרכים לפתרון.

רכישת דירה שיש בה ליקויים מנהלתיים

אחת הבעיות שעליה מתריע עו"ד במהלך רכישת דירה היא אם קיים עיקול על הנכס עקב חוב לגורם מסוים כמו רשות המיסים, הגרושה של בעל הנכס, או לכל גורם אחר. עורך הדין משוחח עם בעל הנכס כדי לתהות על מקורו של החוב ועל הרצון שלו לשלם אותו. אם בעל הנכס אינו מתכחש לחוב והוא מתחייב בחוזה לשלם חוב זה עם קבלת התשלום הראשון עבור הנכס, אפשר לקדם את התהליך, החוב ישולם, העיקול יוסר וכך אפשר יהיה לרשום את הערת האזהרה לזכותו של הקונה.

אי תשלום החוב של בעל הנכס

אך אם בעל הנכס מתכחש לחוב ואין לו כוונה לשלם אותו, העסקה לא תתבצע כיוון שעורך דין מקרקעין מנוסה לא יגרום נזקים לטווח הקצר והארוך ללקוח שלו, לאור העובדה שקיים עיקול ואי אפשר לרשום את הערת האזהרה.

כשלים הנדסיים בדירה

כאשר מבצעים רכישת דירה הן חדשה והן יד שנייה, אי אפשר לדעת אם הכול תקין בה. לכן המגמה היא לשכור את שירותיו של מהנדס בניין שיבדוק את כל היקף הדירה באמצעות מכשור ייעודי ויעניק חוות דעת מקצועית ומבוססת. את הבדיקה יש לבצע לפני החתימה על החוזה, כיוון שלא אחת מתגלים כשלים שמצריכים שיפוץ נרחב בבית טרם הכניסה אליו, כמו לדוגמה חידוש תשתיות האינסטלציה.

הלקוחות רואים בדוח את השווי המשוער של השיפוץ ומנהלים משא ומתן מחודש עם בעל הנכס כדי שהם לא יצטרכו לממן עלות בלתי מתוכננת זו.

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

seoimg צילום להמחשה פריפיק

קידום אתרים בגוגל – 5 טיפים לניהול נכון

שתפומערכת פורטל זהר.נט בעלי אתרים רבים חוששים מכל מה שכרוך בקידום אתרים בגוגל. לרוב הם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.