בית / חדשות / חברה / ליעד מאיר הכרמיאלי – ההבטחה הגדולה של ההיפ הופ הישראלי
ליעד מאיר 2018-10

ליעד מאיר הכרמיאלי – ההבטחה הגדולה של ההיפ הופ הישראלי

שתפו

המוסיקאי והיוצר הצעיר עושה את צעדיו הראשונים בתעשיית הראפ הישראלית עם הופעה מוצלחת בסדרה ביטים

מאת יאנה מלניקוב

לא מעט סלבס יצאו מכרמיאל. איזבל אדלר, אביב אלוש ושי גולדשטיין הם רק רשימה חלקית וזה עוד לפני שמדברים על המשתתפים בתוכניות הראליטי השונות. אצל היוצרים והאמנים מכרמיאל, כמו מערים נוספות בפריפריה הגיאוגרפית בארץ, לרוב החשיפה מגיעה רק לאחר שהם עוזבים את האזור לטובת מחיה והתפתחות מקצועית במרכז. זהו טבע הדברים שכן כל תעשיית הבידור על שלל הפקותיה והזדמנויותיה נמצאת שם. במובן הזה הסיפור של ליעד מאיר הוא סיפור אחר. זהו סיפור על מוסיקאי צעיר ויוצר כרמיאלי המצליח לעשות את צעדיו הראשונים בתעשיית הראפ הישראלית בעודו חי וגדל כאן בעיר.

ליעד בן ה-16, משתתף בימים אלו בסדרה "ביטים" כאחד מהכוכבים היוצרים המרכזיים שלה. "ביטים" היא הפקת מקור של HOT, סדרה מוסיקלית המספרת את סיפורם האישי של שבעה צעירים ששואפים להצליח בתעשיית ההיפ הופ הישראלי. הסדרה מציגה מגוון דמויות בפסיפס הישראלי הצבעוני. לצד הכוכבים הנולדים של הסדרה, משתתפים בהופעות אורח כוכבים מוכרים כמו שאנן סטריט, הדג נחש, קרולינה, פלד, אקסום, נועה קירל, נוי אלוש, סיקסטי ניין, בומרנג ואחרים.

ליעד אשר כותב את השירים והלחנים שלו לבד, הוא הצעיר שבין כולם והוא מוצג כתיכוניסט כישרוני מהפריפריה המהווה הבטחה גדולה לסצנת הראפ הישראלית.

הוא נולד וגדל בכרמיאל, בן למשפחה שורשית בעיר. בנם הבכור של גולן ונלי מאיר ואחיהם של זוג תאומים בני 13 ואח קטן בן 4. למרות החשיפה שקיבל בסדרת דוקו לצד שמות מוכרים ויוצרים משופשפים, ניכר שהוא פחות מתחבר לעיסוק בו ומעדיף להתמקד בעשייה המוסיקאלית שלו. לבקשתי לספר על עצמו הוא עונה במבוכה: ״אני בן 16 מכרמיאל, גדלתי בשכונת גבעת רם וחוץ ממוזיקה אני אוהב משחק, אני אוהב לשבת עם החברים ובגדול ראפ זה החיים״.

– איך הראפ נכנס לחיים שלך ואיך הגעת לתוכנית?

תמיד ידעתי שאני רוצה לעשות משהו מול אנשים ותמיד אהבתי היפ הופ. יום אחד ראיתי לייבים מהופעות של הראפר נצ'י נצ', ראיתי את הקהל משתגע והבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות. התחלתי לכתוב ראפ ואז חבר הפנה אותי לקבוצה בפייסבוק בשם ׳קונקשן׳ שבה היו מלא אנשים כמוני שעושים ראפ, מעלים סירטונים ומקבלים ביקורות ותגובות מאחרים ומשם נשאבתי לזה לגמרי. דרך הקבוצה של הראפ ׳קונקשן׳ גם הגעתי לתוכנית. המלהקים ראו את הסרטונים שלי, פנו אליי וקבענו פגישה״.

– אתה מוצג שם כיוצר הצעיר ביותר בין כוכבי הסדרה. איך זה באמת להשתתף בסדרה אחת עם יוצרים מבוגרים ו"משופשפים" יותר ממך?

״שמחתי לגלות שאני הכי צעיר. כל המשתתפים וההפקה היו אחלה אנשים והרגשתי שאם אני צריך משהו אז יש עם מי לדבר ויש מה לעשות״.

– אילו תגובות אתה מקבל מהסביבה מאז שהסדרה עלתה?

״הרבה פרגון למרבה המזל, אני מבסוט מהתוצאות. הרבה מחכים למוזיקה חדשה שתצא״.

– איך זה בתור נער צעיר יוצר ומוסיקאי לגור בכרמיאל הרחוקה?

״זה לא פשוט ולפעמים זה די נטל, כל כמה ימים אני נוסע למרכז, לרוב לתל אביב, להופעות ולסשנים באולפנים והנסיעות הרבה פעמים תלויות בהפסד של ימי לימודים. אבל אני אוהב את כרמיאל. החברים פה גדלו איתי, תמכו בי ופירגנו תמיד מאז שהחלטתי שאני רוצה לעשות מוזיקה. אני מרגיש שלא חסר פה כלום. החיסרון היחיד זה המרחק מהמרכז״.

– איזה מסר היית מעביר לצעירים אחרים שרוצים ליצור או להביע את עצמם אבל גרים רחוק ממרכז העניינים?

״תנו מעצמכם אם זה חשוב לכם, קצת נסיעות ברכבת שוות את העשייה של משהו שאתם רוצים״.

– ומה החלומות והתוכניות שלך עבור עצמך לעתיד?

״להמשיך לעשות מוזיקה ולהתפתח בתחום. אולי גם משחק חוץ ממוזיקה״.
ניכר כי למרות גילו הצעיר, ליעד מהווה דוגמא לכך שכשרוצים משהו באמת, אפשר להצליח ולמצוא את הדרך להביא את עצמך לידי ביטוי גם מכאן, מכרמיאל הגלילית שלנו. אנחנו בעיתון ופורטל זהר הצפון מאחלים לליעד מאיר המון הצלחה ומקווים כי צעירים נוספים מוכשרים מכרמיאל יצליחו להגשים את עצמם ואת חלומותיהם.

לכתבות נוספות בענייני תרבות לחצו כאן>>>

 

כתבה מעניינת:

״תקועים״ בשכונה

שתפותושבים בגבעת רם נאלצים לחכות זמן רב בחום ובצפיפות בסניף הדואר המקומי כדי לטעון את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.