מוקד החיסונים במרכז ברוך. צילום ארכיון: צביקה מונר
מוקד החיסונים במרכז ברוך. צילום ארכיון: צביקה מונר

למבוטחי הכללית בלבד: מוקד החיסונים במרכז ברוך נפתח מחדש

שתפו

אחרי הפסקה של מספר חודשים נפתח מחדש מוקד חיסוני הקורונה במרכז ברוך – בשלב זה לבני 60 ומעלה

מאת גיל דובריש

לא כך קיוו בכרמיאל לעשות שימוש במרכז ברוך בתקופת הקיץ. במקום מופעי בידור שהמרכז אמור לארח, הוא נפתח אתמול (יום שני, 9.8.2021) מחדש בתור מוקד חיסונים. זאת אחרי אחרי שפעילותו הופסקה לפני מספר חודשים. המוקד מיועד למבוטחי קופת חולים הכללית בלבד ולבני 60 ומעלה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. שאר הקופות ימשיכו במתן החיסונים במרפאות הייעודיות.

מתחם החיסונים במרכז ברוך נפתח כזכור לראשונה ב-22 בדצמבר 2020 ושימש את כל מבוטחי קופות החולים. עם הזמן עברו הקופות לחסן במרפאות שלהן והמוקד נשאר לשימוש מבוטחי הכללית בלבד, עד שבחודש מאי האחרון הסתיימה הפעילות במקום עקב חוסר ביקוש.

העלייה החדה ברמת ההידבקות עקב וריאנט דלתא החדש כן וכן הנחיות משרד הבריאות על פתיחת מבצע החיסון השלישי לאוכלוסיה בסיכון ולאזרחים הוותיקים מעל גיל 60 הציתו מחדש את הביקוש לחיסונים נגד קורונה, מה שיצר עומס רב על המרפאות בכרמיאל. העומס והצפיפות בלטו במיוחד במרפאה המקצועית של הכללית בקניון לב כרמיאל שם ריכזו את החיסונים לבני הגיל השלישי ולאוכלוסיות בסיכון. לצורך כך סיכמו עיריית כרמיאל וקופת חולים כללית על שיתוף פעולה מחודש והחל מיום שני, כאמור נפתח מוקד החיסונים מחדש – למבוטחי הכללית מעל גיל 60. המתחם יפעל ככל הנדרש וינתנו בו חיסונים גם לצעירים יותר – אם ולכשהממשלה תחליט על כך.

פנינו כבר לפני יומיים אל עיריית כרמיאל כדי לקבל מידע על מוקד החיסונים החדש, שם הפנו אותנו לקופ״ח כללית – שם לא טרחו לענות לפנייתנו עד לפרסום הכתבה.

כתבה מעניינת:

סייסמוגרף רעידת אדמה רעש אדמה צילום דפוזיט פוטוס

מודל חדש חוזה: הסתברות של 90% לרעש אדמה חזק, כרמיאל ברמת סיכון בינונית

שתפופיתוח טכנולוגי חדש של חברת ביטוח ישראלית חושף: סיכויים גבוהים לרעידת אדמה חזקה ב-15 השנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.