בית / Uncategorized / למה האנגלים אנטישמים?
חדשות כרמיאל

למה האנגלים אנטישמים?

על בני סכנין

אני רוצה כאן להתייחס לקבוצת הכדורגל של סכנין. במשחק הגביע בין מכבי ת”א לבין הקבוצה, אחד השחקנים נפצע ובעט את הכדור לחוץ. מקובל בכל העולם, שכאשר זה קורה, הקבוצה השנייה עוצרת את המשחק, עד שמטפלים בפצוע. במקרה זה טל בן חיים לא עצר את המשחק ובעקבות זאת מכבי הבקיעה שער. זה מעשי לא ספורטיבי, לא הגון. אני גם מתפלא על השופט שלא עצר את המשחק.
עכשיו שאמרתי את הדברים, אני רוצה לומר לבני סכנין, לא יכול להיות שקבוצות שיגיעו אליכם, ירגישו פחד ויוסעו בדרכים צדדיות. זה ספורט, ספורט! הכדורגל בפרט שובר מחיצות בין אנשים, מגזעים שונים, דתות שונות ומתרבותיות שונות. את שחקני הכדורגל מעריצים אנשים מכול המדינות, מסין ועד כוש. ביפן ובמצרים מעריצים את מסי ואת רונלדו.
אחת התכונות היפות בחברה הערבית, היא הכנסת האורחים החמה שלהם. אני מציע לבני סכנין, להתחיל לקבל את הקהל בשלטים של “ברוכים הבאים לסכנין”, הייתי גם מציע שצעירים יעברו בין קהל האורחים ויגישו קפה ובקלוות. תאמינו לי, זה יביא לכם אהדה בקרב הציבור הישראלי, זה גם יביא אליכם קהל גלילי, שכיום מדיר את רגליו מהמגרש בגלל הפחד.

אנטישמיות באנגליה

חברת פרלמנט בריטי, הציעה שהיהודים בישראל יעברו לאמריקה, ראש העיר לשעבר של לונדון, אנטישמי ידוע לשמצה, אמר שהיטלר תמך בהקמת מדינת ישראל. אני לא מופתע, עבדתי שנים רבות עם אנגלים ותמיד חשתי שיש שם אנטישמיות סמויה, עם אחת הנשים עבדתי עשור, ורק אז היא גלתה לי את יהדותה, היא גם ביקשה לשמור את זאת בסוד.
אנטישמיות עדיין קיימת בכל אירופה, אך המדינות ששיתפו פעולה עם הגרמנים, מאוד נזהרות בלשונן, יש בהן תחושה של אשמה, הם גם מחנכים את הציבור נגד התופעה. אנגליה לחמה בגרמנים, לכן אין שם את אותה תחושת אשמה. וזו הסיבה שהאנטישמיות מרשה לעצמה לפרוץ החוצה בלי בושה.

על עידן הסטרס

החברה המודרנית מציעה שפע של אפשרויות, אך באותה הזדמנות אנשים מאבדים את העוגנים שהיו להם בחיים. פעם אנשים היו יותר מאמינים, הם תלו את מה שקורה להם בחיים באלוקים. היום אנשים חיים בעידן ההיגיון, מה שלא מובן באופן לוגי לא נחשב. פעם אדם היה חקלאי, אז בנו גם היה חקלאי, היית סנדלר, אז נשארת סנדלר כל החיים, זו הייתה יציבות. פעם התחתנת, נשארת נשוי גם אם סבלת, מעטים היו הגירושים. אלו היו העוגנים, האמונה, העבודה והמשפחה.
היום אתה עובד בהיי טק, מחר אתה מפוטר, ולגמרי במקרה, יש לך שני ילדים קטנים ומשכנתה גדולה. אחוז הגירושים רק הולך וגדל. העוגנים נעלמים. לא פלא שאנשים נכנסים למתחים וחרדות. מתברר שזה גורם למחלות, לחץ דם גבוה, סרטן, סכרת ואף ומוות. מחלות שלא היו ידועות בעבר. זו הקדמה על יתרונותיה, אלו פירות הבאושים של אותה קידמה, הסטרס.

שבת שלום

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable