בית / Uncategorized / למה לי פוליטיקה עכשיו
חדשות כרמיאל

למה לי פוליטיקה עכשיו

על פוליטיקה ומיאוס

הפילוסוף הצרפתי סרטר אמר על העוסקים בפוליטיקה, “לעסוק בפוליטיקה, זה לשחות בצואה עד צוואר”. זו הייתה התחושה השבוע, תחושה של מיאוס.

נתניהו ניהל משא ומתן במקביל עם ליברמן ועם בוז’י הרצוג מנהיג המחנה הציוני. זה היה תרגיל מסריח שהזכיר תרגיל שעשה פרס ליצחק שמיר.אכן אינך יכול להיות פוליטיקאי ולהיות צימחוני, אך בכל זאת חורה על בוז’י הרצוג, אני מאמין לו שכוונותיו היו טובות, שהוא ניהל משא ומתן והתעקש על המהות ולא על התיקים. הוא נפל קורבן לשועלים פוליטיים.

על הפיטורים של יעלון, אני חושב שנתניהו והמתנחלים “בישלו” את התבשיל, הם החליטו לזרוק אותו בעקבות ההתבטאויות המוסריות שלו, בעקבות הגינוי להריגת המחבל המנוטרל. יעלון הוא זן נדיר במקומותינו, רמטכ”ל, קיבוצניק שחוזר מתפקידו אל הרפת, איש נטול אגו, אדם שליבו ופיו שווים. אני מרגיש בתחושת בטן שהציבור יבוא חשבון עם נתניהו בבחירות הבאות בעקבות המעשה הזה…

על המינוי של ליברמן, כל מה שאני מעלה על הדעת, זה חשש… נכון שהתפקיד עושה את האדם, נכון גם שמה שרואים מספסלי האופוזיציה לא רואים ממשרד הביטחון. אבל אנו למודי ניסיון ממינויים דומים בעבר. כשמינו את אריק שרון לשר הביטחון, חיים ברלב ז”ל הזהיר את בגין מעל דוכן הכנסת – אריק יבקש אישור למבצע קטן ויסבך אותך במלחמה. בגין ענה שיש ממשלה ויש ראש ממשלה והם ידעו לרסן את שרון. בדיוק כמו שנתניהו ענה בעת הזאת למבקריו על מינוי ליברמן לשר ביטחון, כולנו יודעים איך הסתבכנו בבוץ הלבנוני 18 שנה ואיזה מחיר נורא שילמה החברה הישראלית. אני גם זוכר את מינוי עמיר פרץ לשר הביטחון, גם אז היו שהזהירו מחוסר הניסיון של עמיר ואיך נגמר הפיאסקו בכישלון מר במלחמת לבנון השנייה. לכן בהחלט יש סיבה לדאגה.
על אליפות באר שבע

באר שבע זכתה באליפות המדינה לכדורגל והמדינה עצרה את נשימתה. אני לא זוכר תופעה כזו, שכל המדינה (פרט לאוהדי מכבי ת”א) רצתה שבאר שבע תהיה אלופה. זה מסביר את הכוח של הספורט, יש ביכולתו להפיל מחסומים. מחסומים של דת, צבע ולאום. בקבוצה משחקים מכל הדתות ומכול הצבעים. זה גם בעצם ניצחון של הפריפריה על ת”א, כי יש תחושה ב-20 השנים האחרונות, אם אתה לא בת”א אתה לא קיים והנה באה קבוצה מהדרום והרימה את המורל ואת הגאווה לחבל ארץ שלם. תבורך אלונה ברקת על ההשקעה האדירה בדרום.

אולי זו סנונית ראשונה להתחיל להוציא את ת”א מחוץ לת”א, להקים בפריפריה עוד מרכזים כלכליים חברתיים חזקים. ישראל כולה מדינה פצפונת, אין סיבה שיהיו בה שתי מדינות – מדינת ת”א והיתר.

שבת שלום!

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable