שירות התעסוקה כרמיאל צילום ארכיון
שירות התעסוקה בכרמיאל. צילום ארכיון

לפני הסגר השני: זה היה מספר המובטלים בכרמיאל

שתפו

לפי נתוני המוסד לביטוח לאומי, בחודש ספטמבר היו 2604 מחוסרי עבודה בכרמיאל ושיעור האבטלה עמד על 5.6%. אפשר רק להעריך שהנתונים עלו משמעותית בזמן הסגר

מאת גיל דובריש

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל:

ערב הסגר השני, בחודש ספטמבר, היו 2604 מובטלים בכרמיאל. כך עולה מנתונים של המוסד לביטוח לאומי. באחוזים, מדובר על 5.6% מכלל כוח האדם בעיר.

הנתונים שנמצאים בידי המוסד לביטוח לאומי מתייחסים ל-1 בספטמבר, כלומר, כמעט ארבעה שבועות לפני שנכנסנו לסגר השני. אפשר רק להעריך שבגלל הסגר עלה מספר מחוסרי העבודה והשוהים בחל״ת (חופשה ללא תשלום) באפן משמעותי.

עד לתחילת משבר הקורונה בחודש מרץ, שיעור האבטלה הממוצע בכרמיאל עמד על 4.5%-5% בסך הכול. בחודש אפריל טיפס שיעור מחוסרי העבודה לשיא חסר תקדים, 23.5%, שהם 6155 בני אדם, כרגע מכוח האדם בעיר. אחרי החזרה לשגרה בצל הקורונה, ירד בהדרגה מספר המובטלים בעיר, עד ל-2353 , שהם כ-9.8% מכלל כוח העבודה בעיר. עד לחודש ספטמבר נמשכה הירידה במספר המובטלים והוא הגיע כאמור ל-5.6%, קצת מעל השיעור הממוצע לפני המשבר. אבל אז הגיע הסגר השני, שהשלכותיו על שוק העבודה בעיר עדיין לא ברורות. אפשר להעריך שהסגר הקפיץ שוב את מספר מחוסרי העבודה, אבל כנראה לא לאותה רמת שיא כפי שהיה בחודש אפריל.

כתבה מעניינת:

כרטיס אשראי ומחשב. צילום להמחשה

סליקת כרטיסי אשראי בנייד

שתפומערכת פורטל זהר.נט יותר ויותר אנשים היום רוכשים באמצעות כרטיסי אשראי. אם פעם היינו חייבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.