בית / חדשות / חברה וקהילה / לשים קץ לכאבים
חדשות כרמיאל
איליה סיגלוב. 50,000 ש"ח מפרידים בינו לניתוח הנכסף

לשים קץ לכאבים

איליה סיגלוב, נכה מכרמיאל שעבר 37 ניתוחים – זקוק לניתוח נוסף אך דחוף שיפתור את סבלו המתמשך, הבעייה היא שהעלות הנדרשת היא כ-50,000 ש”ח, הרבה מעבר ליכולתו

מאת גיל דובריש

איליה סיגלוב, בן 55, נכה מכרמיאל זקוק לניתוח דחוף בעמוד השדרה לדקומפרסיה וקיבוע חוליות מתניות, זאת על מנת לשים קץ לסבלו המתמשך ולהפחית את הכאבים העזים שהוא סובל מהם מזה שנים.

איליה עלה ארצה עם משפחתו מקייב שבאוקראינה בשנת 1991. כבר שם עבר חמישה ניתוחים ברגליו, לאחר תאונה. פה בארץ המשיך לבצע ניתוחים ברגליו, אך המצב הלך והחמיר והכאבים התפשטו לעמוד השדרה. בסך הכל עבר איליה 37 ניתוחים, בין השאר התקנת פרוטזה ברגל שמאל, והוא סובל מכאבים עזים בגב, המקרינים לרגליים. “הכאבים כה חזקים שאני נאלץ מזה שנים להשתמש בתרופות נרקוטיות נגד כאבים, שבלעדיהן אני בכלל לא מסוגל לתפקד”, הוא מספר. “הכאבים מגבילים אותי מאוד, אני מתנייד באמצעות קלנועית, אבל בבית אני זז באמצעות הקביים שלי. המצב מגביל אותי מאוד, אינני מסוגל לישון, כל לילה הוא סיוט עבורי. כשכואב מאוד, אני סובל מבעיות שתן רבות. החיים לא משהו במצב הנוכחי”.

לדבריו, הרופאים מציעים לבצע ניתוח מסובך וארוך בביה”ח אסותא, שאמור לפתור את בעיית הכאבים. העניין היא שהניתוח לא מכוסה במלואו בביטוח הרפואי ועלותו לסיגלוב עומדת על כ-50,000 ש”ח. את הסכום הזה עליו לשלם במלואו לפני הניתוח, ורק לאחר מכן הובטח לו שיקבל מהקופה בה הוא חבר, החזר חלקי על ההוצאות.

איליה משתכר מקיצבת הנכות שלו ורעייתו משתכרת מקיצבה קטנה וכן שכר זעום מעבודה חלקית. לזוג שלושה ילדים גדולים, אחד מהם עדיין מתגורר עימם בבית. “אין לנו אפשרות כספית לממן את הניתוח, אנחנו אנשים קשי יום ולא שמרנו חסכונות בצד” הוא מספר.

לפני כחודש החלה המשפחה לאסוף כסף למען הניתוח. הבן הצעיר, מנחם, בן ה-18 אף החל לפרסם קמפיין גדול ברשת הפייסבוק, ועד כה נאסף סכום של כ-25,000 ש”ח, כמחצית מהנדרש. בבית הספר אורט פסגות, שם סיים הבן את לימודיו השנה, סייעו רבות באיסוף כספים. המנהלת, המחנכת, צוות המורים והתלמידים הרבים, נרתמו למען המטרה. “זה מרגש כשאנשים שלא מכירים אותי עוזרים לי, אני מודה לכל אחד ואחד ומאחל בריאות” אומר איליה בהתרגשות.

התאריך לניתוח יקבע כאשר ייאסף הסכום הנדרש. איליה ובני משפחתו פונים לציבור הרחב בבקשה לעזרה. תרומות ניתן להעביר לבנק הדואר, בנק מספר 9, סניף 1 חשבון מספר 24585852 על-שם איליה סיגלוב. כל תרומה תתקבל בברכה.

שתפו

כתבה מעניינת:

כדורעף חופים כרמיאל

חוף ים אין בכרמיאל – אבל ליגת כדורעף חופים יש

מה שהחל בהתערבות ידידותית ובמשחק בין שני חברים טובים הפך בתוך זמן קצר לליגה עירונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable