בית הספר אופק כרמיאל
בית הספר אופק כרמיאל. צילום ארכיון

לשמחת התלמידים וההורים: נמנע פירוק כיתה בבית הספר אופק

שתפו

משרד החינוך רצה לסגור אחת מהכיתות בשנה״ל הבאה בגלל מספר תלמידים נמוך מהתקן – אבל נענה לפניית מינהל החינוך והנהגת ההורים העירונית וחזר בו מהחלטתו

מאת גיל דובריש

סוף טוב – הכול טוב. מאבק ההורים בבית הספר אופק למניעת סגירת כיתה ו׳ בשנת הלימודים הבאה הוכתר השבוע בהצלחה, לאחר שמשרד החינוך במחוז צפון חזר בו מהחלטתו ואישר את המשך הפעלת 4 הכיתות בשכבה.

לאחר שובם מחופשת הקורונה, התבשרו תלמידי בכיתות ה׳ כי בשנת הלימודים הבאה, כאשר יעלו לכיתה ו׳, תיסגר אחת מתוך 4 הכיתות בשכבה והתלמידים יפוזרו בין שאר הכיתות. הסיבה: מספר התלמידים בשכבה נמוך בארבעה מהתקן הנדרש על-ידי משרד החינוך להפעלת 4 כיתות מלאות. התלמידים וההורים הגיבו בצורה קשה למהלך והביעו התנגדותם.

אחד ההורים הסביר את הנזק שעלול להיגרם: ״סגירת כיתה ופיזורם של התלמידים תביא לפגיעה בלתי הפיכה במרקם החברתי העדין, שנה לפני שהתלמידים יגיעו לחטיבת הביניים ויפוצלו שוב בין כיתות שונות. זו השנה האחרונה שלהם בבית הספר היסודי, מדובר בתלמידים שלומדים ביחד חמש שנים, ובבת אחת מפרקים והורסים את המרקם החברתי שנבנה במשך שנים רבות״.

גם זה יכול לעניין אתכם:

ההורים ביחד עם מנהלת בית הספר אביבה הרשקוביץ, הנהגת ההורים העירונית וראש מינהל החינוך בעיריית כרמיאל, אודי איזק, ניהלו מאחורי הקלעים מגעים אינטנסיביים עם מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, ד״ר אורנה במטרה לשמר את המרקם החברתי העדין בשכבה ולמנוע את סגירת הכיתה ופיזורם של התלמידים. בעקבות הפניות, נאותה שמחון להיענות לבקשות והחליטה שלא לפרק את השכבה.

ביום ראשון התבשרו התלמידים והוריהם על ההחלטה המשמחת. ״הבן שלי חזר מהלימודים ודמעות של התגשות בעיניו״ מספרת אימא לאחד התלמידים בשכבה. ״זה היה שווה את הכול״. לדבריה, ״כולנו – התלמידים, ההורים, המורים ומנהלת בית הספר, הבנו את המשמעות של פירוק השכבה את החשיבות בהשארת הכיתות במתכונת הקיימת מבחננה חברתית.אני מאוד שמחה שהקשיבו לנו, הבינו ופעלו בהתאם. מבחינתנו זו אנחת רווחה, נמנעה פגיעה קשה במרקם החברתי, הצד הזה לא פחות חשוב מהעניין הלימודי. עשינו זאת למען הילדים״.

ההורים ביקשו להודות לגורמים שאיפשרו את המשך דרכה של השכבה במתכונת הנוכחית: ״תודה על התמיכה המוחלטת לראש העיר משה קונינסקי, לראש מינהל החינוך אודי איזק, ליו״ר הנהגת ההורים העירונית משה צדקיה, להנהלת בית הספר וכמובן לד״ר אורנה שמחון על שנתנה את האישור הסופי להמשך הפעלת כול הכיתות״.

כתבה מעניינת:

מבחן צילום אילוסטרציה

ציוני הבגרות בכרמיאל: ירידה מדאיגה במתמטיקה

שתפומגמת ירידה בציוני הבגרות של תלמידי העיר בשנת הלימודים תשע״ט (2019) שלפני הקורונה. הכרמיאלים מתחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.