בית / חדשות / חדשות משגב / מבנה חדש המדגים יותר משבעה עקרונות של קיימות בנייה ירוקה נחנך במשגב

מבנה חדש המדגים יותר משבעה עקרונות של קיימות בנייה ירוקה נחנך במשגב

שתפו

החודש נחנך מבנה חדש ויפה בגן הקיימות במועצה – ‘כיתת הקיימות’ החנוכה החגיגית סיגמה כ-5 שנים של קידום תכנון ובנייה, פרי תרומתם הנדיבה של בראד ובברלי גרליק וסטיבן וריטה גרסטל המנוחים מקק”ל אוסטרליה.

כיתת הקיימות מהווה חלק מגן הקיימות ההולך ומתפתח בהדרגה כשהחזון המנחה הוא לטפח את הגן כמקום שוקק חיים בו ניתן ללמוד, לחוות ולהתנסות באופן מעשי בעבודות שונות ובפיתוח אורח חיים בר קיימא.

המבנה תוכנן על פי עקרונות הבניה הירוקה ומתוך רצון להדגים שימוש בחומרים מגוונים ובשיטות בניה שונות. במהלך התכנון והבניה ניתנה תשומת לב רבה עקרונות הירוקים הבאים: שמירת עצים בוגרים קיימים (כדאי לבוא ולראות את הערך הנופי והצל שהם תורמים), הפרה מינימאלית של השטח, תכנון אקלימי המאפשר נוחות תרמית והפחתת השימוש במיזוג אויר וחימום, באמצעות אלמנטים פסיביים כמו ארובת אויר, פתחים המאפשרים זרימת אויר טובה ועוד, יצירת גג ירוק וקיר ירוק – שניהם תורמים לצמצום התחממות המבנה בימות הקיץ, שמירה על תוואי ניקוז מקורי, הפחתת השימוש במשאבים: רחבת הכניסה נוצרה באמצעות חומר מלכד המכיל אנזימים, וכך נחסך שימוש באספלט או ריצוף אחר, שימוש בחומרים ממוחזרים – הריהוט במבנה יוצר על ידי תושבות משגב בדגש על שימוש בחומרים ממוחזרים. התוצאה מרהיבה, מרחיבת ריאות ומאירת עיניים.

גלעד אוסטרובסקי – מנהל אגף קיימות במועצה: “זוהי ראשיתו של שלב חדש בחיי גן הקיימות. אנו מזמינים את תושבי משגב ליצור עמנו קשר, לבוא ולבקר ולעשות במבנה שימוש להתכנסות, ליצירה, ללימוד ולכל פעילות אנושית קהילתית. אני רוצה להודות במיוחד לתוצר ולחוסיין מאגף ההנדסה על העבודה הרבה, ועל המאמצים שלהם בהקמת המבנה המיוחד הזה”.

כתבה מעניינת:

מתחם היבדק וסע קורונה מדא צילום דוברות מדא

מתחם היבדק וסע בכרמיאל – מי יכול להיבדק ומתי?

שתפוהמתחם יפעל בימים שני ושלישי, הבדיקות יבוצעו רק למי שעומד בקריטריונים הדרושים ואשר קיבל הפנייה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.