בית / חדשות / חברה וקהילה / מבצע ג'וחא יצא לדרך
חדשות כרמיאל

מבצע ג'וחא יצא לדרך

מאת גיל דובריש

מבצע ג’וחא יצא לדרך – ואתם נקראים לקחת חלק! היום ומחר (ראשון ושני) נערך ברחבי הארץ מבצע מיוחד, שיוזמת משפחת קלנגל, שאיבדה בדיוק לפני שנה את בנה רס”ן יוחאי (ג’וחא) קלנגל ז”ל בתקרית אש בין צה”ל והחיזבאללה בהר דב בחרמון. במסגרת היוזמה, מתבקשים האזרחים לחלק בקבוק קולה ושקית במבה לחייל הראשון שהם פוגשים, להצטלם עימו ולחלוק את הרגע באמצעות שליחת התמונה בפייסבוק או בוואטסאפ.

משפחתו של קלנגל הקימה את עמותת לעוף קדימה על מנת להנציח את זכרו של החייל, במטרה לדאוג לחיילים מעוטי יכולת במסייעת צבר של חטיבת גבעתי שיוחאי כל-כך אהב. במסגרת העמותה דואגים בעמותה לספק לחיילים מוצרי חשמל, ביגוד, רהיטים סלי מזון וכל דבר לו הם זקוקים.

הפעיל החברתי הקהילתי מכרמיאל, גיא מרציאנו, הבחין במקרה ביוזמה היחודית הזו לפני מספר שבועות, בעת שגלש באינטרנט. הוא יצר קשר עם המשפחה וסיכם עימה כי ינהל את המבצע כאן בכרמיאל. “זה ריגש אותי מאוד, ברגע שקראתי על הסיפור של קלנגל ז”ל, זו ללא ספק אחת היוזמות המקוריות והיפות ביותר שראיתי למען הנצחת שמו של חלל צה”ל” מספר מרציאנו.

במסגרת המבצע, שנערך בימים אלה, מתבקשים אזרחים לפעול באופן עצמאי, לקנות בקבוק קולה ושקית במבה ולחלק בחיוך לחייל הראשון שנקרה בדרכם, להצטלם עימו ולתייג בפייסבוק “מבצע ג’וחא”, או לשלוח לוואטסאפ למספר הטלפון 050-4745342. לדברי גיא מרציאנו בנוסף לאזרחים שישתתפו במבצע, צפויים להשתתף גם מספר גופים התנדבותיים בכרמיאל שעימם יצר קשר. כמו כן נוצר קשר עם חברות אוסם וקוקה קולה ישראל, על מנת שאלה יתרמו מוצרים למען המטרה המרגשת.

“המטרה היא שהשבוע ייצאו עשרות רבות של תושבים לתחנות ההסעה ולמסוף התחבורה הציבורית שם נמצא ריכוז גדול של חיילים במהלך כל שעות היממה”, אומר גיא. “נעשה הכל כדי להעלות חיוך על פני החיילים ולא פחות מכך, על פני בני משפחתו של סר”ן יוחאי ז”ל. אני קורא לתושבי כרמיאל לקחת חלק בעניין באופן עצמאי, כל אחד יכול להשתתף כראות עיניו”.

שתפו

כתבה מעניינת:

חדשות כרמיאל

בדרך לתל אביב כמעט ועצרנו בשדרות

מאת: אלה ויינטראוב מה קורה כאשר מפלגה מוצאת דרכים יצירתיות כדי להגיע לאנשים, להקשיב ולתת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable