Array
(
  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 1
    )

  [photographr] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => מערכת זהר.נט
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [catcolor] => Array
    (
      [0] => #000
    )

  [_catcolor] => Array
    (
      [0] => field_5301f6811eafe
    )

  [catimage] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_catimage] => Array
    (
      [0] => field_53034084449ad
    )

  [slide_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => מגיעים לפסגות חדשות
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => מגיעים לפסגות חדשות : באורט פסגות מופתעים מתוצאות הזכאות לבגרות של מחזור תשע”ד - 84%
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 76
    )

  [post_views_count] => Array
    (
      [0] => 1941
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 360
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2014/09/----------------------.jpg
    )

  [rank_math_description] => Array
    (
      [0] => מגיעים לפסגות חדשות : באורט פסגות מופתעים מתוצאות הזכאות לבגרות של מחזור תשע”ד - 84%
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => מגיעים לפסגות חדשות
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)

מגיעים לפסגות חדשות

שתפו

באורט פסגות מופתעים מתוצאות הזכאות לבגרות של מחזור תשע”ד – 84%

בתחילת השבוע, ממש ימים ספורים לאחר פתיחת השנה, התקבלו באורט פסגות ציוני הבגרות של בוגרי מחזור ד’ (קיץ תשע”ד). כזכור, השיג בית הספר הישג נאה ביותר כבר אשתקד, כשאחוז הזכאים לתעודת בגרות של מחזור ג’ (תשע”ג) היה מכובד ביותר ולמעשה הגבוה ביותר שהושג בכרמיאל אי פעם (76%), אבל באורט פסגות לא נחו על זרי הדפנה, וכשהגיעו הציונים של תלמידי מחזור ד’, מודים בבית הספר שאפילו הם הופתעו.

בתיה כץ, מנהלת בית הספר אורט פסגות מאז הקמתו מסרה השבוע את הנתונים הבאים: 84% מכלל תלמידי מחזור ד’ זכאים לתעודת בגרות! זהו נתון גבוה ומרשים בקנה מידה ארצי שאינו נופל מאחוז הזכאים בשוהם, כוכב יאיר, מכבים רעות, ומשגב השכנה.

כץ מציגה נתונים מרשימים נוספים: 25 מתוך 26 תלמידי כיתת המב”ר (96%) זכאים לתעודת בגרות! במקצוע המתמטיקה, הנחשב “מפחיד” במיוחד מציגים בפסגות נתונים מרשימים גם כן: 94% מכלל תלמידי השכבה עברו בהצלחה את בחינות הבגרות במתמטיקה בכל הרמות.  מתוכם: 70 תלמידים (35%) ברמת הגברה או הרחבה של 4 או 5 יח”ל! כל תלמידי השכבה (100%!) עברו בהצלחה את בחינות הבגרות באנגלית.

למסלול לימודים לתואר הנדסאי (י”ג-י”ד) כעתודאים במכללה פנו 15% מכלל תלמידי המחזור. הם לומדים במגמות טו”ב אלקטרוניקה ובקרה במכונות באורט בראודה ובמכללה לקולנוע וטלוויזיה של אורט פסגות.

“תוצאות מרשימות אלו של תלמידי אורט פסגות אינן עניין של מה בכך” אומרת בתיה כץ, “הן פרי עבודה עקבית, מאומצת ושיטתית של הצוות החינוכי. ההישג התאפשר גם הודות לשיתוף פעולה פורה והדדי בין כל הגורמים העושים במלאכה: עיריית כרמיאל, רשת אורט, משרד החינוך, הורים שמתגייסים בעת הצורך ונותנים גב, ובעיקר, צוות מורים מיומן ומסור, שעובד בצורה יסודית ואסטרטגית, מתוך תחושות של שליחות, מחויבות ואחריות, שעושה עבודת נמלים ואינו מוותר על אף תלמיד.

מספרת חגית לוי, המנהלת הפדגוגית של ביה”ס וסגנית המנהלת: בשנים האחרונות פועל בבית הספר מערך שלם העוקב אחר הישגיו של כל תלמיד, ממפה את צרכיו ובונה עבורו “חליפת תגבור לימודי אישית” התפורה למידותיו. כל תלמיד הנתקל בקשיים מקבל את כל הסיוע הנדרש לו כדי להצליח. אנחנו דואגים לערב את ההורים בתהליך ולהיות כל הזמן עם “היד על הדופק” כדי שמירב התלמידים יוכלו לסיים בהצלחה את הלימודים ולהגיע להישגים הטובים ביותר האפשריים.

לוי, שנבחרה בשנה שעברה למנהלת הפדגוגית המצטיינת ברשת אורט, מסבירה: “צוות בית הספר כולו מגויס להצלחת התלמידים. זה מתחיל בחטיבת הביניים כשאנחנו מקנים מיומנויות למידה, מקדמים את התלמידים הזקוקים לעזרה ומכוונים את התלמידים למסלולים המתאימים להם ומעניינים אותם. בהמשך פוגשים תלמידי החטיבה העליונה בצוות מחנכים ומורים מקצועיים שלא עוזב אף אחד בדרך ולא מוותר, משקיע עוד ועוד שעות כדי לקדם את התלמידים, כי כל תלמיד חשוב לנו באופן אישי”.

מנהלת בית הספר בתיה כץ אינה מוותרת על אמירת ה”אני מאמין” החינוכי שלה ומדגישה: “ההצטיינות וההצלחה בלימודים חשובים לנו מאוד, ואין ספק כי התוצאות של השנה מרגשות ביותר ומעלות את הרף. יחד עם זאת, אורט פסגות אינו מתהדר רק בציונים. אנחנו קודם כל בית חינוך, ומאמצים לא פחות כבירים מושקעים אצלנו  גם בתחום הערכי. למשל, מספרת כץ, אחוז המתגייסים לצה”ל באורט פסגות הוא הגבוה בעיר. גם במעורבות החברתית ובהשתתפות בפעילויות נוער בכרמיאל מובילים תלמידי אורט פסגות על פני כל האחרים. במועצת הנוער העירונית, בתנועות הנוער, בין המדצי”ם של המתנ”ס, במשלחות הנוער שיצאו בשנים האחרונות לחו”ל ובכל תחומי ההתנדבות בעיר בולט מספרם של תלמידי פסגות על פני כל האחרים.

אז מה היעד לשנה הבאה? אנחנו שואלים את מנהלת אורט פסגות, והיא עונה: “לשמר את רמת ההישגים היפים הללו, להעלות את כמות הזכאים לתעודת בגרות איכותית, ובעיקר, להמשיך לחנך את התלמידים שלנו להיות אזרחים ערכיים, חושבים, מעורבים ופעילים בחברה”.

כתבה מעניינת:

המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

בצל המלחמה: בכרמיאל ידונו איך להשתקם

שתפוהאם התעשייה הישראלית והאקדמיה ערוכות להתמודד עם משברים ואתגרים, כיצד התעשייה והאקדמיה משתפות פעולה בעת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *