גן פרחי עמיחי. צילום מהפייסבוק
גן פרחי עמיחי. צילום מהפייסבוק

מגלשה שבורה, רטיבות בקירות, ריהוט ישן: כך נראה גן ילדים יום לפני תחילת שנה״ל

שתפו

הורים שהגיעו לביקור התרשמות לפני תחילת שנה״ל בגן פרחי עמיחי נבהלו משורה של מפגעים בטיחותיים וליקויים במקום: ״עצוב וכואב״. בעירייה מיהרו להגיב: הגן פועל במסגרת עצמאית…  הליקויים יטופלו בהקדם

מאת גיל דובריש

שורה של מפגעים בטיחותיים וליקויים בגן פרחי עמיחי ברחוב מורד הגיא בכרמיאל. מדובר בגן טרום חובה לילדים בגיל 3 השייך לזרם החינוך החרדי-עצמאי אך נמנה על הגנים שעיריית כרמיאל אמורה לטפל בכל הקשור לתחזוקה וציוד.

הורים שהוזמנו לביקור התרשמות בגן – יום לפני תחילת שנת הלימודים נדהמו לגלות מתקנים שבורים ומסוכנים, עובש ורטיבות בקירות ובתקרה, ריהוט ישן ומתקלף וצמחיה פרועה שלא טופלה בחצר הגן.

אם לאחד הילדים בגן, פירסמה פוסט בפייסבוק שבו תיארה בפרוטרוט: ״הוזמנו היום לגן של בני, העולה לראשונה לגן עיריה… לאחר מפגש היכרות קצר עשינו סיבוב בגן ובחצר… האמת שהייתי בשוק. לא האמנתי למראה עיני… מעבר לרהיטים המקולפים והישנים מן הסתם משנות ה-80. קירות מעופשים, עובש, נזילה… ליקויים מטורפים ברמה של סכנת נפשות! מגלשה שבורה עם קצוות חדים שבשנה שעברה רגל של ילד נתקעה שם. עץ כבד על סככה שנראה שעוד רגע יפול ראשי הקטנטנים…״

לדברי האם היא ביררה את העניין עם צוות הגן, ובתגובה נאמר לה כי נעשו פניות לעירייה בעבר אך לא נעשה דבר לטפל בבעיות. היא מציינת: ״זה ילדים בני 3! עד כדי כך חוסר אכפתיות??? חסר כסף לצבוע קצת? להחליף את הרהיטים והמשחקים השבורים???? אין לי מילים. עצוב וכואב… גן כל כך מוזנח ופשוט מגעיל״.

מעיריית כרמיאל נמסר כי ״הגן פועל במסגרת החינוך העצמאי החרדי, כאשר לאחראי על רשת החינוך החרדית הוצע לשדרג ציוד מגנים אחרים שנסגרו. כמו כן, חלק מהציוד חדש, אך מסיבות השמורות עימו, הוא ויתר על כך. בנוסף, הוזמנה מגלשה חדשה, שתותקן היום או מחר״.

״מן הראוי לציין כי, לנוכח הנסיבות – התקופה המאתגרת של הקורונה, החופשה הקצרה והיערכות במודל קורונה לא נצבעו הגנים בקיץ והגן המדובר ייצבע במהלך בחופשת חג סוכות״.

צילומים מהגן: מהפייסבוק

כתבה מעניינת:

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. צילום: דרור מילר

אורט בראודה: 8 בכירים משתכרים 6 ורבע מיליון ש״ח בשנה

שתפובתוך שנה אחת עלה מספר בעלי השכר הגבוה במכללה האקדמית להנדסה משלושה לשמונה. מכללת בראודה: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.