עיריית כרמיאל
עיריית כרמיאל. צילום ארכיון

מדד היציבות הפיננסית: עיריית כרמיאל במקום ה-14 בארץ

שתפו

העירייה ירדה 4 מקומות בדירוג ביחס לשנה שעברה. יחס הגביה בכרמיאל עומד על שיעור של 88%

מאת גיל דובריש

עיריית כרמיאל מדורגת במקום ה-14 מבין הרשויות בארץ במדד היציבות הפיננסית לשנת 2019. דירוג היציבות הפיננסית של העיריות נערך בקרב הערים הגדולות מעל 40,000 תושבים ע״י חברת המידע העסקי CofaceBdi במסגרת דירוג BdiCode.

דירוג היציבות פיננסית של העיריות והמועצות המקומיות והאזוריות בישראל מתבצע זו השנה 13 ברציפות והוא משקלל בתוכו מספר מרכיבים כגון ניהול נכון של תקציב, היכולת לגבות תשלומים שוטפים וחובות העבר מהתושבים ועסקים ועוד משתנים רבים.

עיריית כרמיאל ירדה למעשה 4 מקומות בדירוג ביחס לדירוגה בשנה שעברה (2018), כך עולה מהמדד. כפר סבא, תל אביב, אשדוד ומכבים מודיעין רעות שהיו מדורגות אשתקד אחרי כרמיאל, עקפו אותה בדירוג הנוכחי.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

במסגרת דירוג היציבות הפיננסית פרסמה CofaceBdi גם את יחס גביה לסך הגביה, המדרג את היכולת של העיריות והמועצות המקומיות לגבות התשלומים שלהן מהתושבים. מדובר בחישוב של יעילות הגביה של הרשות והוא פונקציה לא רק של הרמה הסוציו-כלכלית של התושבים אלא גם של אזורי תעשיה ומסחר מפותחים. יחס הגביה בכרמיאל עומד על 88%.

יש לציין כי דירוג סוציואקונומי גבוה של תושבים בעיר לאו דווקא מעיד על היציבות הפיננסית שלה. כך למשל מקדימה כרמיאל הנמצאת באשכול סוציו אקונומי 6 את רעננה, גבעתיים והוד השרון שנמצאות באשכול 8.

תהילה ינאי, מנכ״לית משותפת בחברת CofaceBdi, אומרת כי ״היציבות הפיננסית הינה נגזרת גם של ניהול נכון ויעיל ולכן לראש העיר המכהן השפעה רבה על מיקומה בדירוג. בסוף השנה שעברה נערכו הבחירות לרשויות המקומיות ובערים רבות שבהן כיהן ראש עיר במשך תקופה ארוכה בוצעו חילופי שלטון… הדירוג השנה עדיין מתבסס על הפעילות של ראשי העיר היוצאים, וביצועיהם של ראשי וראשות העיר החדשות יבואו לידי ביטוי רק בדירוגים של השנים הבאות״.

 

כתבה מעניינת:

היכל התרבות כרמיאל מראה חיצוני

למרות הקורונה: מצבו של ההיכל מזמן לא היה טוב כל-כך

שתפועל-אף המשבר הקשה בענף התרבות הסתכם הרווח של היכל התרבות בכרמיאל ב-2020 בסכום של 635,000 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.