מדוע הושעתה מנכלית היכל התרבות

שתפו

אחרי כשמונה חודשים בתפקיד, מנכלית ההיכל אוולין קמחי  זומנה לשימוע ורשת הפייסבוק רועשת וגועשת. בחודשים האחרונים התגלעו חילוקי דעות בין קמחי לממונים עליה בנושא דרכי הניהול

מנכ”לית היכל התרבות אוולין קמחי, הושעתה מהעבודה עד להודעה חדשה, וצפויה לעמוד השבוע בפני שימוע שתערוך ועדת ההנהלה של היכל התרבות. זאת בעקבות טענות לליקויים לכאורה בדרך ניהולה והוצאת חומרים ומסמכים מההיכל באופן פרטי. מאידך טוענים מקורבים אליה, כי מדובר בסגירת חשבון מצד הממונים עליה משום שסירבה לשמש “בובה על חוט”.

קמחי מונתה לתפקיד מנכ”לית ההיכל לפני כשמונה חודשים. היא נכנסה לתפקיד ב-1 במאי, לאחר למעלה מעשרים שנה בהם שימשה בתפקידים שונים בעירייה, האחרון שבהם כסגנית ראש מינהל הכספים, ענת לנקסנר. לאחר כמה שנים של עבודה משותפת, גרסו שמועות עקשניות כי היחסים בין גזברית העירייה לסגניתה אינם תקינים במיוחד – וכי השתיים אינן מסתדרות ביחד מבחינה מקצועית ואישית. ככל הנראה, הגיעו גם בעירייה למסקנה כי הגיע הזמן להפריד בין השתיים. הצעד הבא היה מינויה של קמחי למנכ”לית היכל התרבות. בפני המנכ”לית עמדו אתגרים רבים ובכלל זה התמודדות עם גירעון מצטבר ונמשך.

בחודשים בהם משמשת קמחי בתפקיד, היו לא מעט חיכוכים בינה לבין ממלאת מקום ראש העיר רינה גרינברג המשמשת גם כיו”ר הנהלת ההיכל, וזאת על רקע מקצועי. בעבר אף זומנה קמחי לשיחה אישית עם ראש העיר עדי אלדר, שביקש הבהרות בנושאי הניהוליים. החיכוכים בין גרינברג לקמחי נמשכו גם בשבועות האחרונים והגיעו לשיאם בשבוע שעבר. בשלב מסויים קמחי הזמינה את המשטרה להיכל, וזאת בהמשך לוויכוח שפרץ בינה לבין שניים מהעובדים במקום. בעקבות זאת, הגיעה רינה בעצמה להיכל התרבות, ביחד עם מנהל תוכנית עיר ללא אלימות, מיכאל גינקר. בסוף השבוע הושעתה קמחי מהתפקיד, עד לזימונה לשימוע שנקבע לה.

בהיכל ובעירייה מילאו השבוע פיהם מים, בעוד רשת הפייסבוק רועשת וגועשת ומלאה בדיווחים שונים, שלא תמיד ברור מה מידת אמינותם ועל מה הם מבוססים. אין ספק כי בשלב זה רב הנסתר על הגלוי, אבל ברור גם שמתחת לפני השטח, בוערת אש לא קטנה. עדיין לא ידוע כיצד תסתיים הסאגה, יש להניח שקמחי לא תמשיך בהיכל בעקבות הדברים ובקרוב ימונה מנכ”ל חדש במקומה.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *