בית / להיות איתך / טיפוח ויופי / מדוע נוצרים כתמים בעקבות פציעה?
חדשות כרמיאל

מדוע נוצרים כתמים בעקבות פציעה?

בחיי היום-יום, אנו נפצעים בנסיבות שונות. פציעות בעור עלולות לקרות בגני המשחקים, במטבח בזמן בישול, עקב עקיצת יתוש ובכל מיני מצבים. לפעמים אנו לא שמים לב באותו רגע ורואים את הפציעה רק מאוחר יותר. אצל חלק מהאנשים הפציעה עוברת כאילו לא הייתה ולא משאירה אף סימן.

אצל חלק אחר של האוכלוסייה, לאחר הפציעה מתפתח כתם אדום שהופך לכהה ויזכיר לנו במשך השנים ואפילו לצמיתות שמשהו היה שם.

כל אחד מאיתנו לומד עם הזמן לאיזה קבוצה הוא שייך וחשוב מאוד להבין זאת, כדי לעצור ולמנוע את “תהליך הסימן” העלול להישאר ולהחמיר עם השנים.

כל פציעה או פגיעה בעור גורמת לדלקת מקומית כתגובה לפציעה שנוצרה. בתהליך הדלקת נוצרים חומרים כימיים שונים, המעודדים יצירת פיגמנט באזור הפגוע. יצירת הפיגמנט עלול להמשך זמן רב אחרי האירוע ומהווה חלק מתהליך הגנה טבעי של העור.

פיגמנטציה פוסט טראומתית היא הפיגמנטציה שנגרמת לאחר פגיעה בעור מכל סוג. אקנה, כוויה, פצע מוגלתי, שריטה, מחלה, תגובה אלרגית, עקיצה, בעצם כל פגיעה או פציעה בעור שגרמה לדלקת עלולה לגרום במהלך הפגיעה ו/ או אחריה לפיגמנטציה. מסיבות ביולוגיות שונות אנשים בעלי עור כהה יסבלו יותר מהבעיה ולכן צריכים ללמוד לטפל בבעיה ולמנוע אותה מייד לאחר שיקום הפציעה. ככול שהטיפול יהיה קרוב יותר להיווצרות הפיגמנט ככה קל יותר לטפל.

טיפים לטיפול נכון בבעיות פיגמנטציה פוסט דלקתית

טיפול בפיגמנטציה קיימת דורש הבנה והתייחסות מקומית ואישית, כי לפני הטיפול יש לברר מספר רב של גורמים, אך באופן כללי ניתן לשפר ולמתן את הבעיה על ידי כמה כללים:

– להכיר בנטיות הגנטיות שלכם: אי אפשר לשנות נטיות גנטיות ולכן חשוב לדעת מתי אלכם לטפל בבעיה במהירות.

– במידת הצורך תגיעו לרופא: במיקה של פציעה / כוויה בעור תשתמשו בתכשירי הרגעה באופן מידי, תמנעו מזיהומים ובמידת הצורך לבקר אצל הרופא שלכם.

– להימנע  מחשיפה לשמש: יש להימנע מחשיפה לשמש בשעות הצהריים  במקום.

– להשתמש במקדם הגנה: במידה שהאזור הנגוע חשוף לשמש יש לכסות אותו או להשתמש בקרם המכיל מקדם הגנה גבוה לפחות 30.

– תשלבו עבודה בבית: חשוב להבין שאין קסמים ואין קיצורי דרך. לאחר שיקום אזור הפצע יש להשתמש במוצרים למניעת פיגמנטציה כל יום בבית.

– תזהרו  מתכשירי הבהרה: תכשיר הבהרה הינו תכשיר פעיל במיוחד הצריך להתאים במיוחד לעורכם כדי לא לגרום לנזקים. ישתמשו בהם רק לפי המלצה מקצועית.

– אל תשתמשו בבושם או אלכוהול לפני שיוצאים לשמש: אלכוהול שבבושם עלול לגרום לפיגמנטציות ולכן עדיף להשתמש בבושם האזורים מכוסים או בערב.

– במקרים של אקנה: אין לייבש מידי את העור! תשלבו תכשירים על בסיס ג’ל למיום העור מתחת לתכשיר ההגנה.

לסיכום: הפיגמנטציה הפוסט דלקתית נוצרת כתוצאה של תהליכי שיקום והגנה טבעיים של הגוף. אם יש לכם נטייה גנטית לבעיה זאת, תתייעצו עם קוסמטיקאית רפואית על הדרכים הקיימים למניעת הבעיה מיד לאחר שיקום הפצע. נשמח שתבואו אלינו, הייעוץ ללא תשלום!

שתפו

כתבה מעניינת:

קרן אבן צור סרטון 2019-04

מה זו מסכה ולמה היא חשובה לנו?

קרן אבן צור, מומחית בטיפולים בריאותיים ומוצרים פעילים ממותגים בינלאומיים. לייעוץ ואבחון ללא עלות: 054-665-6521   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable