מדליית כסף למורן סמואל באליפות העולם הפראלימפית בחתירה

שתפו

הישג נפלא לחותרת הפראלימפית מורן סמואל מכרמיאל שזכתה בסוף השבוע במדליית כסף באליפות העולם שנערכה באמסטרדם.

סמואל עברה מרחק של 1,000 מטר בזמן של 5:33:86 דקות, אחרי בירגיט סרקסטיין מנורבגיה, כשהיא מקדימה את המדליסטיות האולימפיות לודימלה וואצ'ק מבלרוס שסיימה שלישית ואנה לישנקו מאוקראינה שסיימו שלישית ורביעית, בהתאמה. בתום התחרות אמרה מורן סמואל: "אחרי עונה של אימונים אינטנסיביים ותחרויות הכנה, הגיע רגע האמת. נתתי את כל מה שיש לי, ואני מאושרת מהתוצאה הנהדרת".

שרת הספורט לימור לבנת בירכה את סמואל על זכייתה במדליית כסף באליפות העולם: "כל הכבוד על ההישג הענק. חתרת את דרכך למדליה בנחישות ובכישרון רב, והראית לנו שמבחינתך השמיים הם הגבול. אנחנו מצדיעים לך. ייצגת את ישראל בכבוד רב וריגשת את כולנו. עבורנו את אלופת העולם".

מורן סיפרה לשרה לבנת כי היא נרגשת מההישג. ״עבדנו מאוד קשה, והתנאים להתאמן בארץ לא היו פשוטים. אני מודה למשרד הספורט על תמיכתו ואני בטוחה שנמשיך בשיתוף הפעולה בינינו. אמרת לי, שהשמיים הם הגבול, אני אומרת, שאני מרחיקה את השמיים״.

הספורטאית בת ה-31 הייתה כדורסלנית מצטיינת בצעירותה, שיחקה בנבחרת ישראל ובנירוסופט כרמיאל.  בשנת 2006 סבלה מהתפרצות מום מולד בכלי דם בעמוד השדרה והפכה משותקת בפלג גופה התחתון. לאחר תקופת שיקום השלימה את לימודיה האקדמיים והמשיכה לעסוק בספורט, הפעם כמתחרה פראלימפית. היא העפילה עם נבחרת הנשים בכדורסל נכים העפילה לאליפות אירופה בשנת 2011 ובמקביל הצטרפה גם כשחקנית נבחרת הגברים בבית הלוחם בתל אביב, והשתתפה במשחקי גביע אירופה. במסגרת פעילותה בספורט הנכים החלה ב-2010 להתאמן בענף החתירה וייצגה את ישראל כחותרת באולימפיאדת הנכים לונדון בשנת 2012, שם סיימה במקום החמישי.

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *