בית / להיות איתך / בית ועיצוב / מה אפשר לעשות עם קקטוסים ובננות על הקיר? תתפלאו
הבננה מחליפה את חיפויי העץ המסורתיים_להשיג בעילית הלבשה 2018. צילום: ARTE STUDIO
בננה במקום חיפוי עץ מסורתי צילום: ARTE STUDIO

מה אפשר לעשות עם קקטוסים ובננות על הקיר? תתפלאו

מגמה בינלאומית חדשה של הכנסת צמחייה אמיתית לתוך פריטים בבית תוספת תאוצה וחשבנו שכדאי לכם לשמוע עליה

מערכת זהר הצפון

אם אתם מאלו שנהנים מהקשר עם ״אמא אדמה״, יש לנו חדשות טובות עבורכם. מגמה חדשה של הכנסת צמחייה אמיתית לתוך פריטים בבית תופסת תאוצה בעולם, וכעת הסנונית הראשונה מגיעה לארץ ומכניסה את הטבע הפרוע ביותר ישר לתוך הקיר – קירות מקקטוסים מהמדבר במקסיקו ועד מסדרונות מעצי בננה מהג'ונגלים בפיליפינים. כך זה נראה…

הפעם לא מדובר בעוד עציץ או בהדפס טרופי חרוש, אלא דווקא בקירות שלנו. הפופולאריות הגוברת של שימוש בטפטים בעיצוב הבית, כמו גם טכנולוגיות ייצור טקסטיל חדשניות שקיימות היום, יצרו מגמה של שימוש בחומרים חדשים לחלוטין לתוך הבית, כאשר גולת הכותרת היא אלמנטים מהטבע, שזוכה לפופולאריות רבה בזכות הייחודיות, הטקסטורות החדשות והחמימות שהם מכניסים לחלל.

כך למשל אגבה, הצמח המקסיקני דמוי הקקטוס שמוכר לנו בעיקר בתור חומר הגלם לטקילה, עובר עכשיו מעולם הבילויים לעולם העיצוב. סיבי הסיסל שמופקים ממנו, נטווים בעבודת יד קפדנית לאריג עמיד ואקזוטי שיוצר אפקט תלת רב מימדי, ואידאלי עבור טפטים עם דוגמאות מיוחדות.

חיפוי קיר מסיבי קקטוס אגבה_מתוך קולקציית עילית הלבשה לבית. צילום ARTE STUDIO 2018
חיפוי קיר מסיבי קקטוס אגבה. צילום: ARTE STUDIO

לעומת זאת, מסיבי היוטה של צמח המלוכיה (שאפילו משמש למאכל), טווים בדרך כלל בדים לשקים. העמידות של אריג כזה, כמו גם חוסר השלמות במראה שלו, גורמים לו להרגיש אותנטי ולא מעובד, ועל כן הוא מתאים מאוד לבית בסגנון כפרי, אך נותן גם קונטרה ייחודית ומעניינת לעיצוב מודרני.

גם בגזרת חיפויי העץ מוחלפים כעת החומרים המסורתיים כמו אלון, שעם או אורן בצמחים אקזוטיים יותר, כמו למשל עצי הבננה. מקליפות העץ ניתן ליצור חיפויי קיר בשתי דרכים מרכזיות: בעזרת הצמדת רצועות עבות זו לזו, עיבוד וצביעה, או טוויה של הסיבים ביחד עם חוטי מתכת דקיקים.

הטכנולוגיות הקיימות כיום מאפשרות לא רק לעבד מגוון רחב של חומרים, אלא גם לשלב בין סיבים שונים לחלוטין בצורה הרמונית. כך, למשל, קולקציה חדשה של המותג הבינלאומי Arte מציגה חיפויי קיר שעשויים לא פחות מעלי בננה וצמח היקינתון, שהריח שלו מוכר לנו בעיקר כמבריח יתושים, והתוצאה מרשימה ויוצאת דופן, בעיקר בזכות השמירה על הטקסטורות האמתיות של הצמחים, כך שאף טפט לא דומה למשנהו.

שתפו

כתבה מעניינת:

גינה ביתית צילום: Pixabay 2018

הטיפים האלה יעזרו לכם להחיות את הגינה הביתית

מנסים לרענן ולחדש את הגינה שלכם? קבלו כמה טיפים יעילים שיעזרו לכם להצליח מערכת זהר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable