אורט פסגות חיצוני 2016

מה גרם לביטול פאנל הבחירות בביה״ס אורט פסגות?

שתפו

הנהלת בית הספר החליטה שלא לקיים את העימות המסקרן בין המתמודדים. גורם בכיר: ״מישהו קיבל רגליים קרות״. משרד החינוך: הביטול – בגלל שאחד המועמדים לא אישר השתתפותו

מאת גיל דובריש

מדוע בוטל העימות בין המתמודדים בבחירות המקומיות בכרמיאל שתוכנן ליום שני השבוע בבית הספר אורט פסגות? יום לפני קיומה של החגיגה הדמוקרטית והפאנל המסקרן אשר התלמידים ציפו לה במיוחד, החליטה הנהלת בית הספר במפתיע וללא הודעה מוקדמת לבטל לאלתר.

לפאנל המסקרן שאותו אירגן צוות בית הספר זמן רב מראש, הוזמנו כל המתמודדים לראשות העיר וראשי הרשימות המתמודדות למועצת העיר. זה היה אמור להיות העימות המתוכנן היחיד בכרמיאל לקראת הבחירות בסוף החודש. אלא שבדקה ה-90, ביום ראשון, פחות מ-24 שעות לפני המועד המתוכנן, הודיעה הנהלת בית הספר במפתיע על ביטול הפאנל, זאת ללא הסבר או נימוק כלשהו. לזהר הצפון ידוע על אחד המועמדים שכלל לא קיבל את הודעת הביטול. גורם בכיר אמר לזהר הצפון: ״יש לי תחושה שההד התקשורתי לו זכה העימות עוד לפני קיומו וגם הביקוש הרב מצד אנשי התקשורת שרצו להיות נוכחים בפאנל ולסקר, גרם למישהו כנראה ׳לקבל רגליים קרות׳ והוחלט שלא לקיים את האירוע. זה מצער מאוד וחבל במיוחד לתלמידים שעבורם זו הייתה צריכה להיות חגיגה לדמוקרטיה״.

משרד החינוך גיבה את החלטת הנהלת בית הספר ומסר כי הפאנל הפוליטי בוטל בגלל אחד המועמדים, אשר לא הספיק לאשר את השתתפותו באירוע. דובר מחוז הצפון במשרד החינוך, דוד גורלי, מסר לנו: ״על-פי הנחיות הלשכה המשפטית נערך שינוי במיתווה הראשוני של הפאנל. אי אישור השתתפותו של נציג אחד בפאנל, במתכונתו המעודכנת, עד מועד ההחלטה שבסיפא, הוביל לכך שאבד האפקט החינוכי המרכזי: ההכרח לתת ביטוי חינוכי-חברתי-ערכי נאמן, מייצג, מלא ומאוזן של כלל הרשימות המתמודדות בבחירות הקרובות לרשות. האתגר הזה הניע את מנהלת ביה״ס לקבל החלטה לבטל את האירוע. הפיקוח על בית הספר קיבל את עמדת המנהלת ומגבה אותה״.

הנהלת רשת אורט מסרה בתגובה: "לקיום הכנס היו כללים והנחיות שנמסרו על ידי משרד החינוך ומשנמצא כי לא ניתן יהיה לקיים את כל התנאים במלואם – בוטל המפגש".

יש לציין כי הגורמים שעימם דיברנו סירבו להתייחס לזהותו של אותו מועמד שלכאורה בגללו לא התקיים הפאנל. בבדיקה שערכנו, קיבלנו אישור  לכך שכל המועמדים ככל הנראה אישרו את השתתפותם באירוע, וזאת בניגוד לתגובה שנמסרה ע״י משרד החינוך.

רוצים לדעת מה עוד קורה בכרמיאל ומשגב? ליחצו כאן>>>

כתבה מעניינת:

פסטיבל המחול צילום ארכיון אלכס הובר

בצל הקורונה: פסטיבל מחול בכפוף לתו הירוק

שתפושינויים קלים בלבד בפסטיבל בשל ההנחיות: מתחם הרקדות נוסף והעתקת מופע ריקודים סלוניים לאוויר הפתוח. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.