בית אבות
צילום אילוסטרציה

מה ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

בין בית אבות לבין דיור מוגן קיים הבדל מאוד משמעותי, כאשר מעוניינים לצאת מהבית או במידה ומעוניינים לרשום את ההורים או מישהו קרוב יש צורך להבין מה ההבדל בין בית אבות לבין דיור מוגן.

על מנת להתאים עבורכם או עבור מי שאתם מעוניינים לרשום, חשוב מאוד ללמוד ראשית את ההבדל בכדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר. בתי אבות ודיור מוגן הם שני דברים שונים ולכן, חשוב להבחין היטב מה נדרש עבורם.

במידה ואתם רושמים את היקרים לכם חשוב מאוד לבדוק היטב מה מתאים ביותר עבורם וכך אכן תוכלו לעשות את הבחירה הטובה ביותר עבורם.

כך במידה והם זקוקים לבית אבות הם יוכלו לקבל את הסיוע הדרוש להם, וכן במידה והם לא זקוקים לסיוע צמוד הם יוכלו ליהנות בדיור מוגן וליהנות מכל רגע.

דיור מוגן

דיור מוגן הינו מקום אשר יכול להתאים לבני הגיל השלישי אשר אין להם כל קושי יום יומי בריאותי או פיזי, וכן בעיות נוספות.

דיור מוגן ובתי אבות יכולים להישמע אותו הדבר אך קיים הבדל משמעותי ביניהם מכיוון שכאשר מגיעים לדיור מוגן, זה אומר שאין כל צורך בסיוע רפואי או פיזי של אותו מבוגר ולכן, יש צורך לדעת להתאים את המצב הרפואי למקום.

לכן, במידה ואין כל צורך בסיוע רפואי או פיזי, דיור מוגן יכול להיות המקום המושלם ביותר עבור אותם מבוגרים, מכיוון שבדיור מוגן יכולים להציע להם מגוון רחב של פעילויות אשר יכולים להעסיק אותם ולהעביר להם את היום בהנאה רבה ובשמחה, כך גם הם יכולים ליהנות מהזמן הנותר בהנאה ועם חברה של דיירים נוספים באותו בית.

דברים אלו מעניקים לאותם דיירים שהות מהנה והמון אושר ושמחה, זאת מכיוון שאינם נמצאים לבד בבית אלא מוקפים בדיירים רבים נוספים אשר יחד איתם הם מעבירים את היום עם חברה מעולה ביותר.

בית אבות

דיור מוגן ובתי אבות הינם שונים, וכן אתם יכולים להבין כי אם דיור מוגן מתאים לבני הגיל השלישי אשר הינם עצמאיים ואינם זקוקים לסיוע רפואי או פיזי, לעומת זאת בתי אבות לתשושי נפש מתאים יותר.

מה שאומר כי בית אבות הינו מקום המיועד לבני הגיל השלישי אשר אינם בקו הבריאות, וכן יכול להיות כי הם זקוקים יותר לטיפול בריאותי, בנוסף יכול להיות כי מדובר על אדם סיעודי ולכן אינו יכול לתפקד לבד, מה שגורם לצורך בטיפול צמוד ולכן בית אבות הינו מקום אשר מתאים יותר למי שיש צורך בטיפול רפואי ועזרה יום יומית בתפקוד.

לאחר בחינה של המקרה קיימת האפשרות להתאים את האדם לדיור מוגן אשר שם הוא יוכל ליהנות ולהיות עצמאי, או להתאים את האדם ולקחת אותו אל בתי אבות לתשושי נפש שם יוכלו לעזור ולסייע לו.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

אקדח עיסוי שרירים. צילום יח״צ

מתנות מומלצות לסוף שנת 2020

שתפומערכת פורטל זהר.נט מתנות הן נושא רגיש, כמות האירועים והסיבות לחגיגה גדלות משנה לשנה, ואנו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.