חשמלאים מוסמכים
צילום אילוסטרציה

מה ההבדל בין חשמלאים מוסמכים וחשמלאים רגילים?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

אין דבר מרגיז יותר מתקלות חשמל שחוזרות על עצמן. משום כך, זו לא הפתעה גדולה לגלות שרבים זקוקים לשירותיהם של חשמלאים מוסמכים בכל רחבי הארץ לטיפול במגוון רחב של תקלות; בבתים פרטיים, בתי עסקים, דירות ואפילו מפעלים גדולים – אין גורם אחד שלא זקוק לחשמל באופן שוטף.

איך מזהים חשמלאים מוסמכים

חשוב להבין שהמילה 'מוסמך' אינה רק מילת תואר, היא מתארת את רמת ההסמכה של החשמלאי. כלומר, חשמלאים מוסמכים לווא דווקא יהיו מוסמכים לבצע את כל עבודות החשמל. במקצוע החשמלאות ישנן רמות שונות של רישיונות, והכל תלוי בסוגי ההסמכות והניסיון של בעל המקצוע; קחו לדוגמא חשמלאי מורשה, המוסמך לעסוק באותם תחומים כמו חשמלאי מוסמך ואפילו יותר מכך. חשמלאי מהנדס יוכל לבצע ולערוך תכניות חשמל שונות, ועוד.

העניין הוא, שישנם הרבה מאוד אנשי מקצוע שאינם מקצועיים כל כך כפי שהם מציגים את עצמם. מסיבה זו עליכם לבדוק שבעל המקצוע שהזמנתם אכן מחזיק בכל הרישיונות והידע הנדרש בכדי לבצע את העבודה לה אתם זקוקים. כדי לעשות לכם סדר, הנה כמה מהמשימות אותן רשאי לבצע חשמלאי מוסמך, ואילו חשמלאי רגיל אינו רשאי:

  • התקנת לוח חשמל חדש
  • החלפה\הוספה\העברה של נקודות חשמל
  • התקנה של מפסק זרם ראשי
  • שדרוג מערכת חשמל לתלת פאזי
  • לאשר את הפח"ת הראשי בדירות ובתים במקרים בהם עליו לעבור שינוי, ולנהל את התהליך מול חברת החשמל

בכל מקרה ההמלצה היא לחפש אחר המלצות וביקורות אודות חשמלאים שונים שהעלה החיפוש שלכם, ולברר האם הם ביצעו את עבודתם כהלכה, האם התקלה נפתרה אחת ולתמיד והאם כדאי גם לכם להיעזר בשירותיהם. כדי לחזק את הבחירה שלכם, מומלץ לבקש מאיש המקצוע להראות לכם את התעודות והרשיונות המוכיחים שהוא אכן חשמלאי מוסמך כפי שהציג את עצמו, ואכן רשאי להגיע אליכם ולבצע את המשימה.

יש חשמל באוויר?

חשמל הוא אלמנט בלתי נפרד מחיינו, איננו מסוגלים לבצע פעולות פשוטות בלעדיו והוא נמצא בכל מקום אשר נפנה. בעיקר בימים בהם ימי הקיץ מתחממים וימי החורף מתקררים, הביקוש להזמנת חשמלאים מוסמכים רק הולך ועולה. המטרה היא לחזור לשגרה כמה שיותר מהר, ולשכוח הרחק מאחור את הפסקות החשמל הטורדניות ואת הזמנים בהם התנור החל לקצר. לשמחתכם, כעת אתם יודעים כיצד למצוא חשמלאי במרכז או בכל מקום אחר בארץ, שיגיע עד אליכם במהירות האפשרית ויטפל בבעיה במלוא המקצועיות.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

מכנסי עבודה. צילום אילוסטרציה

איך לבחור נכון מכנסי עבודה?

שתפומערכת פורטל זהר.נט כאשר הולכים לעבודה רוב הסיכויים כי מדובר על לא מעט שעות ולכן, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.