צילום להמחשה: לינק פאוור
צילום להמחשה: לינק פאוור

מה חובה לבדוק כשמחפשים דירות למכירה?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

מי שיוצא למסע שלו לעבר רכישת דירה ראשונה חייב ללמוד את התחום הזה כבר מראש. שוק הדירות למכירה מלא בהיצע מגוון עד מאוד, ואדם צריך לדעת כיצד לבחור נכון. דירה זה לא כמו קניות בשופר, קניות של בגדים, ואפילו לא כמו רכב. עלות הדירות בישראל מחייבת אותנו לא לקחת סיכונים ולא לעשות טעויות, ובשביל לדעת איך קונים דירה, צריך לעשות שיעורי בית.

בשורות שלפניכם תוכלו לקרוא את הדברים הבסיסיים ביותר והמחייבים ביותר בכל חיפוש דירה. כמובן שמה שכתוב כאן הוא רק ההתחלה, אבל הוא בהחלט התחלה טובה מאוד, ובסיס איתן למהלך שלכם. קחו בחשבון שהרבה מהדברים יובילו אתכם לעוד ועוד למידה. מיד יודע, אולי בסוף תצאו עם דירה ומקצוע חדש.

5 הדברים החשובים ביותר ברשימה:

  1. רטיבות ומצב הצנרת – דירה חדשה או דירה מיד שניה, אין זה משנה, כל הדירות חשופות לנזקי מים, ונזקי מים הם לפעמים דבר הנסתר מעין. אם אתם מתכוונים לרכוש דירה, וודאו ככל הניתן את מצב הצנרת מראש. חפשו עדויות לנזקי מים בעבר – סיוד חדש באזור ספציפי, בפינות הבית, בתקרה, ובחדרים בהם יש שימוש בצנרת המים, ובקשו לדעת מתי הוחלפו או בוצעו תיקונים במערכת המים, והאם יש קבלות.
  2. מצב החשמל – מערכת חשמל תקינה בבית המודרני היא לא שאלה של מותרות, כמו שהיה אצל הרבה מהסבים והסבתות שלנו שרק הקימו את המדינה. אנחנו כבר רגילים לחיים עם חשמל, והרבה ממנו. לכן ואו כי כל השקעים עובדים, כל המתגים עובדים, המנורות, המנדף, מאוורר התקרה כמו גם מאוורר החלון בחדר האמבטיה וכיו"ב.
  3. שכנים – זו לא קלישאה, שכנים טובים זה דבר שישפיע על חיי היום יום שלכם בבניין או בבית. נכון, לעיתים המוכר לא יודע לומר, שכן הרבה מהדירות למכירה בישראל הן דירות שמושכרות, ובעל הבית לא חי שם כבר שנים רבות, לעיתים אפילו לא חי שם מעולם. ועדיין, דפקו בדלת, תשאלו, תכירו, תתרשמו, ותרגישו מי השכנים שלכם.
  4. ועד בית – אם מדובר בבניין מגורים משותף, ובו דירות רבות, חובה שיהיה ועד בית מסודר. בניין בלי ועד מאורגן ומוסכם על כל הדיירים הוא בניין שקשה לטפל בו. אתם צריכים שיתוף פעולה של הדיירים לכל בעיה שתוכלו לחשוב עליה. החל בלכלוך שהצטבר בחדר המדרגות וכלה באיומים מפקחי העירייה לקבלת דוחות על הצטברות זבל בחצר או נזקים הנחשבים לסכנה ומחייבים את הדיירים להתגייס יחד ולסבסד שיפוץ.
  5. מצב הבניין – קראתם כעת על כך שהעירייה יכולה לדרוש מבעלי הדירות לשפץ את הבניין, נכון? לכן חשוב לבדוק לא רק את הדירה שאתם שוקלים לרכוש, אלא גם להבין את מצב הבניין, הצנרת המשותפת, הניקוז, המבנה עצמו, ועוד.

אנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם לקבל פוקוס לגבי הצעד הבא שלכם, שמתחיל באתר HOMELY שם תמצאו דירות למכירה בכל הארץ.

(תוכן שיווקי)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

בינה מלאכותית צילום אילוסטרציה Freepik

מגזין AI – בינה מלאכותית

שתפומערכת פורטל זהר.נט העולם הטכנולוגי מתפתח ללא הרף ומביא לנו מהפכות בלי סוף. אחת המהפכות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *