ביטוח מקיף לרכב. צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

מה מכסה ביטוח מקיף לרכב?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

בבחירת ביטוח רכב, ולמעט ביטוח חובה, תוכלו לבחור מבין סוגי הכיסויים הרבים. בהתאם לסוג הרכב, והתקציב שלכם, כדאי שתשקלו להוסיף לפוליסה גם ביטוח מקיף. ביטוח מקיף לרכב מגן מפני מצבים שאינם התנגשויות, וחלק מחברות הביטוח מתייחסות לביטוח זה כאל כיסוי שלם ומקיף שכולל כל תרחיש חוץ מהתנגשות.

אם המכונית שלכם נפגעה בתאונה ללא התנגשות או נגנבה, הכיסוי המקיף ישלם על מנת לתקן או להחליף אותה.

מהם המרכיבים של פוליסת ביטוח מקיף לרכב?

אירועים נפוצים שאינם התנגשויות שמכוסים במסגרת ביטוח מקיף לרכב, כוללים:

  • ונדליזם
  • שריפה
  • גניבה
  • נזק לשמשה הקדמית
  • נפילת חפצים על הרכב
  • נזקי מזג אוויר.

ביטוח מקיף לרכב אינו מכסה:

  • נזק מהתנגשות
  • נזק לרכב של נהג אחר כתוצאה מהתנגשות.
  • הוצאות רפואיות מתאונה.

מהו סעיף השתתפות עצמית בפוליסה?

בבחירת ביטוח מקיף, יש לבחור תחילה את סכום ההשתתפות העצמית, שנוגע לסכם התשלום שתממנו בעצמכם עבור תביעה. לדוגמא, אם סכום ההשתתפות העצמית שלכם הוא אלף ₪, ומישהו משחית את הרכב שלכם, תשלמו ס של אלף ₪ עבור התיקונים, וחברת הביטוח שלכם תכסה את הסכום הנותר.

כך שאם עלות תיקון הרכב שלכם עולה אלפיים ₪ בסך הכול, תשלמו אלף ₪ בעצמכם עבור ההשתתפות העצמית, וחברת הביטוח שלכם תכסה את אלף השקלים הנותרים.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לרכב לבין כיסוי התנגשות?

אנשים נוטים להתבלבל בין ביטוח מקיף לרכב לבין כיסוי התנגשות. ההבדל העיקרי בין השניים הוא שכיסוי התנגשות משלם עבור הנזקים שלכם במקרה של התנגשות עם חפץ או רכב אחר. לדוגמא, אם אתם מתנגשים בעמוד או בגדר, כיסוי ההתנגשות נכנס לתוקף.

ביטוח מקיף לרכב ייכנס לתוקף אם עץ ייפול על מכוניתכם, או אם ייגרם נזק של מזג אוויר סוער. כיסוי התנגשות נדרש רק אם אתם מממנים רכב או שוכרים אותו.

למה חשוב לרכוש ביטוח מקיף לרכב?

אם המכונית נפגעה כתוצאה מפגעי מזג אוויר, האם אתם יכולים לממן מכונית חדשה? מבחינת אנשים רבים, התשובה היא לא. זהו מקרה אחד בו לאחר תשלום ההשתתפות העצמית שלכם, הביטוח יכסה את יתרת עלות הרכב החדש שלכם.

מומלץ לקחת בחשבון את ערך הרכב בבחירת הכיסוי הביטוחי. אם יש לכם מכונית יקרה, אין זה סביר שתוכלו לכסות את כל הוצאות התיקון במקרה של נזק נרחב.

מהם הסיכויים לתביעה שתכוסה באמצעות ביטוח מקיף לרכב?

כמעט כל נהג נמצא בסיכון שיוביל אותו לתבוע את חברת הביטוח ולהיות מכוסה באמצעות ביטוח מקיף לרכב.

אם אתם גרים באזור עם שיעורי גניבה וונדליזם גבוהים, כדאי לכם לרכוש כיסוי מקיף, והוא חשוב במיוחד אם אתם צריכים להחנות את המכונית שלכם ברחוב. הסיכויים שלכם לגניבת מכוניתכם בתרחיש זה עשויים להיות גבוהים יותר.

 

כתבה מעניינת:

ביטוח לרכב צילום אילוסטרציה

מה זה ביטוח מקיף לרכב?

שתפומערכת פורטל זהר.נט יציאה לנסיעה, בידיעה שאתם מכוסים מבחינת הביטוח, היא תחושה נהדרת. אבל תחילה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.