ציור: האומנית רותם שיליאן. מבית סוכנות sharon agency
ציור: האומנית רותם שיליאן. מבית סוכנות sharon agency

מה נשתנה הלילה הזה? האנושיות שלנו…

שתפו

נתן חביב, כותב / תסריטאי

בואו להיות חברים שלי באינסטגרם ובפייסבוק

מייל : [email protected]

התקופה האחרונה הרגשנו 'שיעבוד מצרים'. כבר לא ידעתי מאיזה צד יבוא 'הפרעה' ואדבק חלילה בנגיף . וכשהעזתי לצאת לרחוב לקנות משהו שהיה חסר בבית או יותר נכון כי הספקתי לריב עם כל האחים בבית פלוס אבא שאמר לי , "מה עם ה-150 ש"ח שאתה חייב לי? ובאמת כי הם בבית הגיעו לי עד המסכה שעל פני. ואז כשיצאתי בחוץ, ברחוב הראשי, בקושי היו אנשים ושחלפו המעט הללו הם נראו מבוהלים ממני שלא אדביק אותם. ואז אמרתי להם ,'אבל אני לא בבידוד' אך האנשים ברחו עוד יותר ששמעו אותי צועק זאת לרחוב השומם מאדם. והעלים שעל העצים הגבוהים מעליי ניסו לנחם אותי והשליכו עליי מעט מהם לאות הזדהות , 'אבל אני אלרגי לעלים' צעקתי על האילן הגבוהה.. וברחתי חזרה לבית השוקק מריבות.

ליל הסדר / הסגר

כולנו נשב לשולחן המסודר. והלבן . והעמוס כל טוב ובמצות שהתקוטטנו עליהם בגאווה ברשתות השיווק ואבא יקפיד גם השנה על המשפט הקבוע שלו לדודה שלי "מה אני אגיד לך דודה , בזבוז שאת לא פותחת מסעדה". ונסב עם הכוסות היין עם מסכות וכפפות גומי: ונמתין לאליהו הנביא שיבוא וילגום מהיין שלנו ללא מסיכה כי בשמיים אין נגיף וגם לאחר שלגם יין של השכנים. אבל אז אני אבין שזה לא אכפת לי כי יש לנו לעם שלנו הייחודי הישראלי 'אנושיות' טהורה לדוגמא אבא שלי שדאג שלכל השכונה יהיה מצות ויין לחג . והשכן ממול שדאג שלכל תושבי השכונה יהיה מספיק כפפות ומסכות. כן, האנושיות הזו שנשארה כנה ונבונה שלכל אחת אכפת מהשני בסתר ,ובזה אנחנו יכולים להיות גאים. שהצלם האנושי עדין אתנו .

ודווקא בלילה זה של ליל הסדר / הסגר אפשר לשאול , "מה נשתנה? הוא מכל הלילות ..?" אולם לא בטוח שלאבא יש תשובה לענות לאחי הקטן. אולי כי נראה כי התקופה הזאת אנחנו חשים כמו סרט עלילתי דרמתי ארוך שלא באמת יודעים את סוף הסיפור שלו. וכולם מחכים לסוף הסרט בדרמטיות על קצות האצבעות לדעת מה קורה בסוף?! ולא כמו אבותינו שהיה להם את משה רבינו שהיה מנבא להם את העתיד. אז בקשה אחת אבקש מאליהו הנביא שמגיע אלי השנה . כי מצדי באמת תשתה מהיין היקר של סגל שעלה 9.90מ ותחגוג כמה שאתה חפץ רק תענה תשובה לבני מה הסוף של הסצנה שאנחנו חווים כעת. אה, ועוד דבר תביא אתך כמה מסכות כי יש חוסר בארץ . ובטח בשמיים יש שם מלא. ועוד משהו קטנטן יש לי אליך, תגיד בחיאת אליהו הנביא, יש לך תרופה / כדור / קפסולה נגד קורונה במקרה? אני אוסיף לך מהיין של סגל

אהבתם!? חפשו אותי ! נתן חביב בפיסבוק בעברית.

כתבה מעניינת:

קורונה וירוס הסגר בידוד בית צילום אילוסטרציה PixaBay

מה אתם חושבים? האם יש צורך בהסגר ביום העצמאות?

שתפומאת גיל דובריש הממשלה צפויה להכריע היום על הטלת הסגר גם ביום הזיכרון לחללי מערכות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.